Sparta si ze Žižkova veze tři body

Diváci si nestačili ještě ani sednout a už padl po hlavičce Sionka jediný gól pražského nedělního derby v utkání 11. kola Gambrinus ligy. Fotbal se hrál průměrný, výkon trojice arbitrů pak tragický. Žalostná je i bilance střel na branku: 1:2.

Sparťan Libor Sionko překonává brankáře Žižkova Pižanowskiho.

Žižkov navíc doma dal gól naposledy Ostravě v 5. kole a dál zůstává na sestupové příčce. Sparta se přiblížila Ostravě opět na pět bodů. "Spokojený jsem s výsledkem, protože Sparta na Žižkově vyhrála asi po čtyřech letech. Horší to bylo s předvedenou hrou," lakonicky ohodnotil utkání kouč Sparty Jiří Kotrba.

Už ve 3. minutě vhazoval Labant aut na levé straně, Kováč posunul míč hlavou, Kincl ho prodloužil lehce k Sionkovi, který zblízka hlavou otevřel skóre zápasu. Domácí se pomalu probouzeli, první střelecký pokus Starce se mezi tyče nevešel. Nejslibnější akci domácích pak vychytal zázračně Blažek, ale před tím už asistent Filípek mával ofsajd. Další šanci Sparty na druhé straně zase zastavil pro domnělý ofsajd jeho kolega Tulinger, který permanentně zvedal praporek, jakmile šla Sparta do útoku (po změně stran tutéž roli plnil Filípek).

Kriminální faul Buryána

V následujících minutách diktovali tempo hry hosté. To neunesl Buryán a předvedl na Labanta jeden ze svých tradičních kriminálních faulů, později přidal další Prášil na Němce. Sparta se do ničeho nehnala, hlídala si prostor a čekali na příležitosti k brejkům. Domácí, neschopní fotbalové myšlenky, jen nakopávali míče dopředu, které jim sparťané často ochotně vraceli. Jen Oravec dokázal pozlobit reprezentační obránce, ale k ohrožení branky se nedostal. Na druhé straně nejslabší muž zápasu sudí Vidlák odpustil domácím dva penaltové zákroky, jeden na Kincla a druhý na Sionka.

Pižanowski podruhé nepustil

Hned po změně stran prověřil Zelenka pozornost Pižanowského. Sudí Vidlák pak odpustil Buryánovi další likvidační zákrok na Labanta. Vzápětí se dostal do šance Sionko. Přehodil gólmana, ale míč minul branku. Sparta se na chvíli přizpůsobila domácí nakopávané, ale když se vrátila ke svoji hře, měla opět navrch. Nutila domácí k chybám, tu největší Mlejnského však Zelenka nezúročil. Vidlák pak domácím odpustil další penaltu za ruku Chihuriho. Na druhé straně pak Spartu podržel Blažek při šanci Oravce. Sparta ještě nabídla několik rychlých akcí, ale Pižanowski zachránil před Kinclem a Kováč i Jun mířili těsně vedle.

"Chtěli jsme Spartě cestu k vítězství hodně ztížit. Byli jsme jí vyrovnaným soupeřem. Bohužel jsme inkasovali hned na začátku utkání. Zlepšili jsme se herně a teď je to o práci na tom, abychom dali už konečně i gól," konstatoval domácí kouč Václav Hradecký.

Viktoria Žižkov vs. Sparta Praha 0:1
Branka: 3. Sionko. Rozhodčí Vidlák, ŽK: Buryán, Prášil - Kincl, Hübschman, diváci: 4798, poločas 0:1.
Sestavy:
Žižkov: Pižanowski - Buryán, Mlejnský, Starec, Mikulík - Ščasný, Klimpl, Prášil (65. Janoušek, 85. Pikl), Dirnbach - Chihuri, Oravec.
Sparta: Blažek - Pergl, Hübschman, Johana, Labant - Kováč, Němec - Sionko (89. Michalík), Zelenka (68. Jun), Poborský - Kincl