Rubriky:

1. liga

Liberec dostal peníze od fanouška Sparty, který vběhl na hřiště

18. listopadu 2010 17:05 - LIBEREC

Slovan Liberec už dostal 50.000 korun od fanouška, který v utkání 13. kola první fotbalové ligy proti Spartě vběhl na trávník stadionu U Nisy. Pokutu ve stejné výši Severočeši obdrželi od disciplinární komise jako trest za nezvládnutí pořadatelské služby. Když se příznivec Sparty dozvěděl, že po něm bude částku liberecký klub vymáhat, sám peníze poslal, aby se vyhnul soudu.

 

Jan Handrejch, Právo

"Za hloupost se platí. Vím, že příště už (na hřiště) nepoběžím," citovaly internetové stránky libereckého klubu příznivce Sparty, který na stadionu U Nisy těsně před koncem utkání vnikl na trávník, kde ho po delší honičce chytili pořadatelé. "Byla to sázka se synem, kterého jsem vzal na fotbal. Nadával jsem, že Sparta hrála prd, syn hecoval, že otočíme. A já mu řekl, že jestli to otočíme, tak přeběhnu hřiště," uvedl muž, který podle svých slov nepatří k tvrdému jádru sparťanských fanoušků.

Vzápětí prý svého činu litoval. "Ta chvíle plná adrenalinu byla parádní, pak už to bylo horší. Zadržení, výslech to není nic hezkého. Vůbec mě nenapadlo, že za to může být takový flastr. To kdybych věděl, tak to neudělám. Za 50 tisíc korun si člověk může koupit řadu hezkých věcí," prohlásil fanoušek, který sumu v tomto týdnu uhradil na účet klubu.

Stejný problém jako Liberec řešil i ostravský Baník. Na Bazalech vběhl fanoušek na hrací plochu při duelu s Jabloncem a disciplinární komise udělila Baníku pokutu ještě o deset tisíc korun vyšší než Liberci. Ostravský klub také s divákem hodlá jednat, ale konkrétní výsledek zatím není znám. "Počkáme, až skončí podzimní část sezony, pak se s tím člověkem sejdeme a budeme situaci řešit. Upřednostňujeme společnou domluvu," řekl ČTK tiskový mluvčí Baníku Igor Bruzl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..