Rubriky:

1. liga

Spokojen jsem tak na pětasedmdesát procent, říká liberecký Rada

22. listopadu 2010 15:12

Úspěšný návrat na trenérskou prvoligovou lavičku zažívá zkušený kouč Petr Rada. V rozehrané soutěži se ujal vedení libereckého Slovanu a tým pod jeho taktovkou rapidně pookřál. A hlavně dosahoval úspěšných výsledků. „To je sice pravda, ale spokojen jsem tak na pětasedmdesát procent,“ říká Rada při hodnocení svého dosavadního působení pod Ještědem.

 

Petr Hloušek, Právo

Liberecký tým jste vedl ve čtyřech kolech v závěru podzimu. A vybojovali jste deset z dvanácti možných bodů. Jak jste spokojen s touto bilancí?

Do každého zápasu jdu s cílem vyhrát, i když ctím kvality soupeře. Třikrát jsme zvítězili bez inkasovaného gólu a remizovali jsme na půdě lídra v Plzni, která nám dala jedinou branku z penalty. K ideálním výsledkům mi chyběly ještě dva body, takže mohu hovořit o spokojenosti na pětasedmdesát procent.

Co vám ještě ukázal měsíc, který jste zatím strávil na liberecké lavičce?

Věděl jsem, že v mužstvu jsou dobří hráči. Slovan ale předtím sráželo, že dostával góly v koncích některých zápasů. Ale kdyby Liberec ve třináctém kole porazil Spartu, nad níž ještě pár minut před závěrem vedl 1:0, tak jsem ve Slovanu nebyl. Snažili jsme se zapracovat na defenzivě. Hráčům jsem zdůrazňoval, že musíme hrát odzadu a nebát se jít do rizika v ofenzivě. Cením si vítězství 3:0 nad Hradcem Králové i Ústím nad Labem.

Jaké jsou tedy vaše dosavadní dojmy z libereckého angažmá?

V první řadě musím poděkovat celému realizačnímu týmu i všem lidem z okolí mužstva, kteří se starají o potřebný servis, aby všechno fungovalo. To, že se nám v posledních kolech dařilo, je i jejich zásluha.

Přezimujete ve středu tabulky, což je oproti nedávné době posun vpřed...

Třiadvacet bodů po sedmnácti kolech není důvodem k nějaké euforii. Neřekl bych, že můžeme být úplně klidní. Přes zimu se ale chceme kvalitně připravit, abychom navázali na podzimní finiš.

Uvažujete o hráčských změnách v kádru?

Ještě čtrnáct dní trénujeme a je dostatek prostoru si sednout s vedením a na tohle téma podebatovat. Určitě budu žádat doplnění, ale žádná jména v hlavě nemám. Jsme v kontaktu i s našimi hráči, kteří jsou jinde na hostování.

Například liberečtí útočníci Diviš a Smetana táhnou střelecky tým Senice ve slovenské lize a senický trenér Stanislav Griga si je pochvaluje. O víkendu oba svými góly zařídili vítězství 2:1 nad suverénním lídrem tamní soutěže a účastníkem Ligy mistrů ze Žiliny. Co tomu říkáte?

To je jen dobře. Neměl jsem o nich přesné informace, ale jsem rád, že se jim daří.

Josef Pešout, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..