Rubriky:

1. liga

Kouč fotbalistů Brna Večeřa dostal od představenstva klubu důvěru

25. listopadu 2010 18:12 - BRNO

Navzdory patnáctému místu Zbrojovky Brno v tabulce po podzimní části fotbalové ligy dostal trenér Karel Večeřa po zasedání představenstva klubu důvěru i pro jarní část soutěže. Přes zimní přestávku vyhlásil Večeřa, který nechce podle svých slov zbaběle utíkat z boje, dva hlavní cíle: omladit kádr a zrychlit hru.

"Příčin podzimního neúspěchu je víc. Chybělo kvalitní posílení kádru, v posledních letech se zapomnělo pracovat s mládeží. Naše sestava nebyla stabilizovaná, což se citelně projevilo v defenzivě," uvedl na klubových stránkách Večeřa. Nyní se chystá k jednání s dvanácti hráči, kteří mají ještě ve Zbrojovce platnou smlouvu, ale klub už o ně nemá zájem.

"Podle toho se bude odvíjet angažování nových hráčů. Zaměřujeme se především na mladší fotbalisty do třiadvaceti let. Budeme upřednostňovat variantu hostování, které by se v létě změnilo v přestup. Za předpokladu, že se hráči osvědčí," nastínil Večeřa představu o posilování kádru.

Hlavním cílem fotbalistů Zbrojovky bude v jarních bojích záchrana nejvyšší soutěže. "Naším vzorem by mohla být hokejová Kometa, která si před časem také sáhla až na dno. My bychom chtěli jít také podobnou cestou, ale pokud možno bez sestupu," řekl brněnský kouč.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..