Blšany opět bodovaly

PŘÍBRAM

Podruhé za sebou získaly Blšany tři body a odlepily se ode dna tabulky. Příbram na svém stadiónu podruhé prohrála. Na stadiónu u Litavky jsou však doma momentálně oba týmy.

"Pro nás je každý zápas o život. Hráči do něj šli s obrovským nasazením. Začalo to naším rychlým gólem a další dvě šance jsme nedali. Po změně stran jsme rychle inkasovali, ale šťastným gólem jsme přeci jenom vyhráli," ohlédl se za utkáním spokojený trenér Blšan Michal Bílek.

První rychlou akci zápasu nabídli domácí po necelých pěti minutách, kdy centr Rychlíka vrátil Siegl před branku, ale Otepka hlavou nasměroval míč do tyče. Tentokrát platilo nedáš - dostaneš. Blšany totiž skórovaly hned z protiútoku. Polodna využil nedorozumění Turtenwalda s Novákem a jeho přihrávku před branku proměnil Pešír ve vedoucí gól hostí, jejichž domovem je rovněž příbramský stadión u Litavky.

Chyba připravila Příbram o naději

Krátce na to lehce olízla přibramskou tyč Šelichova rána. Na druhé straně měl stoprocentní šanci Žemlík, který se zbavil Chvalovského, ale jeho slabou střelu vykopl Horáček z prázdné branky. To už se Blšany převážně bránily, ale každé šance využily k protiútoku a po hrubce Formánka chyběly střele Pešíra jen centimetry vedle levé tyče a po další Turtenwalda pálil nad branku. Příbram měla sice víc ze hry, ale dělala hrůzostrašné chyby v obraně.

Neuběhla ani minuta druhé půle, když Rychlíkův centr sklepl Siegl k Otepkovi, který se trefil levačkou přesně k pravé tyči. V dalších minutách fotbal definitivně zmrzl a diváci se nestačili divit, čeho jsou především domácí hráči schopni. Jejich tragický výkon vyvrcholil po hodině hry, kdy po závaru Novák odkopem trefil Horáčka a Blšany podruhé vedly. Domácí pak v zoufalé snaze o tlak už branku hostí neohrozili.

"Zejména v první půli jsme dělali hrozné chyby a mohli jsme inkasovat i vícekrát. Věřil jsem, že zápas po poločase zlomíme, dali jsme rychlý gól, ale pak jsme po další chybě inkasovali a už jsme nebyli schopni překonat zodpovědně bránícího soupeře," konstatoval domácí kouč Jozef Chovanec.

Příbram vs. Blšany 1:2
Poločas: 0:1. Branky: 46. Otepka - 6. Pešír, 63. Horáček. Rozhodčí: Čecháček - Kašný, Drastík. Bez ŽK. Diváci: 2820.
Příbram: Václavík - Svoboda (46. Loseille), Formánek, Turtenwald, Novák - Otepka, Zavadil, Birhanzl (72. Adamec), Rychlík - Siegl (59. Cesarec), Žemlík. Trenér: Chovanec.
Blšany: Chvalovský - Lukáč, Horáček, Šourek, Vorel - Šelicha, J. Bílek, Devátý, Pleško (80. Michal) - Polodna (90. Hašek), Pešír (67. Sýkora). Trenér: M. Bílek.