Rubriky:

1. liga

Kweuke: Bony bude mít určitě radost, že se mi tak dařilo

1. března 2011 09:35

Robustní útočník fotbalistů Sparty Praha Léonard Kweuke byl rád, že mu zápas v Ostravě vyšel, vždyť dvěma góly rozhodl o porážce Baníku 2:0. Svůj dosavadní účet v lize zaokrouhlil na sedm gólů, a pokud mu to takhle půjde dál, ještě se může zamotat do bojů o krále střelců. „Třeba se to může podařit, ale musím dávat góly pořád,“ říkal po vítězném zápase.

 

Tim Hales, ČTK/AP

Na kolik gólů se na jaře cítíte?

To se naplánovat nedá. Snažím se prodat to nejlepší v každém zápase a uvidíme, na co to nakonec bude stačit. Jsem útočník a do každého zápasu jdu s tím, že bych se měl pokusit dát gól. Jaro jsem v lize začal dobře, snad to bude pokračovat.

Jak jste si užil zápas?

Jsem velmi šťastný, že to takhle vyšlo. Byl to pro mě těžký zápas, cítil jsem se totiž trochu unavený po Liverpoolu. Měl jsem více šancí, ale nemůžete dát z každé gól. I ty dva nejsou špatné, jsem s tím spokojen. Jen doufám, že v tom budu pokračovat.

Zápas v Ostravě byl určitě jedním z těžších, které na jaře hrajete. Vnímáte to stejně?

Pro Spartu je každý zápas stejně těžký, každý se na nás chce vytáhnout. To bylo vidět i tady. Bude to velký boj až do konce ligy.

Jak moc je pro vás těžké hrát bez vašeho bývalého parťáka z útoku Bonyho Wilfrieda, který v zimě odešel do Nizozemska?

Je to jiné, protože jsme byli s Bonym výborně sehraní a na hřišti jsme hodně komunikovali. Ale odešel a musím se sehrát s dalšími. Třeba Kerič ukázal, že je taky velmi dobrý a věřím, že naše souhra bude s každým dalším zápasem lepší.

Zůstal jste s Wilfriedem v kontaktu?

Jasně, voláme si pořád. Minulý víkend dal za Arnhem gól, teď nehrál kvůli menšímu zranění. Budu mu volat i po zápase v Ostravě. Určitě bude mít velkou radost, že se mi podařilo dát dva góly. Stejně tak jako jsem měl radost já, když se on poprvé trefil v nizozemské lize. Držíme si palce navzájem.

Jan Krůta, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..