Žižkov opět prohrál, osud Hradeckého nejistý

Č. BUDĚJOVICE

Žižkovští fotbalisté nezabrali ani v Českých Budějovicích. Na výhru už čekají devět zápasů, v tabulce už před posledními Blšany vedou jen o skóre a po prohře na jihu Čech to vypadá, že trenér Hradecký bude dalším vyhozeným trenérem.

V oboustranně opatrném začátku byli hosté o poznání aktivnější. V první šanci se po devíti minutách hry objevil žižkovský Oravec, ale s jeho slabou střelou si Kafka bez problémů poradil. Vzápětí se dostali ke slovu Jihočeši, když z protiútoku Lafatův střílený centr skončil s pomocí žižkovského Klimpla gólem.

Poté se dlouhé minuty hrál oboustranně nezáživný fotbal bez brankových příležitostí. Výjimkou bylo dlouhé Kuličovo sólo ze 34. minuty, které ukončil výtečným zákrokem hostující gólman Pižanowski. Po přestávce pokračoval fotbal "bojovníků". Hosté hráli nepříjemný tvrdý presink, se kterým si Jihočeši dlouho neuměli poradit.

Podařilo se to až opět Kuličovi, který poslal ukázkově do šance Lafatu, ten si s ní chladnokrevně poradil a pojistil zaslouženou budějovickou výhru. Za čtyři minuty si oba aktéři situaci zopakovali v obráceném pořadí s tím, že Kuličova střela skončila na tyči. Možnost zvýšit skóre měl ještě střídající Matoušek, ale jeho střelu v nastaveném čase brankář Pižanowski zlikvidoval.

Č. Budějovice vs. Viktoria Žižkov 2:0
Poločas: 1:0. Branky: 10. vlastní Klimpl, 68. Lafata. Rozhodčí: Puček - Hruška, Wilczek. ŽK: Sivok - Prášil, Buryán. Diváci: 3224.
Č. Budějovice: Kafka - Pončák (24. Penner), Homoláč, Horejš, Leština - Vozábal, Chlebek, Sivok, Plocek - Kulič (85. Gruber), Lafata (77. Matoušek). Trenér: Tobiáš.
Žižkov: Pižanowski - Buryán, Mlejnský, Klimpl, Mikulík - Ščasný, Sabou, Prášil (71. Mikolanda), Dirnbach (58. Hottek) - Chihuri, Oravec. Trenér: Hradecký.