Rubriky:

1. liga

Sparťané Kadlec a Pekhart milost nedostali, plzeňský Petržela trest vyfasoval

3. března 2011 16:14 - PRAHA

Sparťanští fotbalisté Kadlec a Pekhart od Goldova strahovského tribunálu milost nedostali. Poté, co absentovali v úvodním jarním ligovém zápase na ostravských Bazalech, žádali o prominutí zbytku trestu, který nad nimi disciplinární komise vynesla za exces během soustředění ve Španělku. Marně, takže ani proti Příbrami nastoupit nesmí. Nekopne si ovšem ani plzeňský Milan Petržela, byť z duelu s Hradcem Králové vyvázl bez trestu.

 

Milan Malíček

Za šlápnutí na hradeckého Poděbradského sice plzeňský Petržela žádný trest od sudího Hrubeše nedostal, vedení Viktorie, stejně jako Hradce Králové žádalo, aby se kauza nepitvala a nerozebírala, protože o úmyslný faul v žádném případě nešlo, Goldův tribunál nad ním přesto verdikt vynesl.

Šlápnutí plzeňského Milana Petržely na Jiřího Poděbradského z Hradce Králové zachytily v ligovém utkání televizní kamery.Šlápnutí plzeňského Milana Petržely na Jiřího Poděbradského z Hradce Králové zachytily v ligovém utkání televizní kamery.foto: repro ČT 4

Petržela v příštím kole na Slovácku nastoupit nesmí a navíc je předvolán na příští sezení disciplinárky. „Shodli jsme, že k disciplinárnímu provinění došlo. Hráč má možnost se na příštím zasedání, kdy se bude projednávat výše trestu, vyjádřit. Obdobně jsme dříve postupovali i v dalších případech hrubého nesportovního chování, například loni na podzim v kauze Tomáše Řepky,“  zdůvodnil verdikt šéf disciplinární komise Jiří Golda.

Sparťanští mladíci Kadlec s Pekhartem, jež trenér Chovanec postavil během soustředění ve Španělsku proti Zenitu Petrohrad, i když je předtím Pražané omluvili z nominace do reprezentační jedenadvacítky, milost nedostali.

„Komise rozhodla tak, jako v obdobných případech po celou dobu jejího trvání. Trest udělený na spodní hranici možné sazby totiž nezmírňuje. Neudělala to ani v jediném případě, kdy dostala žádosti o prominutí zbytku trestu uděleného na spodní hranici. Jen jednou převedla dvě utkání z nepodmíněných na podmíněné. Šlo teplického hráče  Matulu, který však dostal trest zastavení činnosti na osm utkání nepodmíněně, spodní hranice byla v jeho případě šest utkání,“ argumentoval mluvči Goldova tribunálu Jaroslav Kolář.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..