Rubriky:

1. liga

Lafatovy gólové hody mě nepřekvapují, říká jablonecký kouč Komňacký

15. března 2011 09:02

Na vlně euforie se veze fotbalový Jablonec, který zažívá neuvěřitelný vstup do jara. Po přesvědčivých výkonech nastřílel už jedenáct gólů a žádný neinkasoval, a to vše při plném zisku devíti bodů. Trenér František Komňacký přesto nepropadá přehnané euforii...

 

Jan Handrejch, Právo

V čem tkví současné kouzlo Jablonce?

Už na podzim jsem říkal, že naše mužstvo má svou kvalitu a zároveň vytvořené podmínky k tomu, aby patřilo do elitní pětky v tabulce. Proti Hradci Králové jsme svou převahu vyjádřili i sedmi góly. Ale k herní jistotě jsme přidali i vůli, sebevědomí a ukázalo, že tým produkuje svůj styl. Na druhou stranu poslední úspěšné výsledky nepřeceňujeme.

Co je potřeba k tomu, abyste se trvale usadili v popředí tabulky?

Porážet mužstva z druhé poloviny ligového žebříčku a potrápit největší favority. Zápasy se Spartou a Plzní nás teprve čekají a v nich se odhalí opravdová úroveň Jablonce.

Jistě máte radost z nevídané střelecké fazóny Davida Lafaty, který během tří jarních kol nasázel dva hattricky. Je i pro vás největší osobností jara?

Asi ano. David Lafata dlouhodobě prokazuje, že je střelcem a typickým gólovým hráčem. Ale pro mě jeho výkony nejsou novinkou, nebo překvapením. Znám ho tři roky ze společného působení v klubu a vím, co v něm je. V zápasech se soupeři, kteří nejsou zrovna jistí v defenzivě, se dokáže uplatnit svým důrazem a pracovitostí.

Dovedete si představit, že se stane králem ligových střelců?

Proč ne? Za to se sice neudělují žádné body, ale pro něj i tým by to bylo velmi příjemné. Já se na jeho hru dívám i z pohledu asistenta u reprezentace. A myslím, že je v ideálním fotbalovém věku, kdy by se mohl prosadit i v národním týmu.

Jaká je ve vašem celku úloha Třešňáka a Hejdy, kteří od jara hostují ze Sparty?

V našem kádru není žádný hráč jen do počtu. I tito dva mají svou kvalitu. Nenaskakují sice do zápasů hned od začátku, ale jsou platní i z pozice střídajících. Jsem rád, že k nám přišli.

Na druhou Spartu ztrácíte čtyři body. Budete ji honit v boji o stříbrnou příčku?

V dalších kolech se k ní můžeme přiblížit. Ale naší prioritou je uhájení aktuálního třetího místa.

Josef Pešout, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..