Rubriky:

1. liga

Slavii potápí dluhy. Má odstavený web, protože dluží jeho provozovateli

31. března 2011 22:42 - PRAHA

Ekonomické problémy fotbalové Slavie se prohlubují. Vršovický klub má od čtvrtka odstavený redakční systém oficiálních internetových stránek, protože dluží jejich provozovateli za vývoj nového webu.

 

Milan Malíček, Právo

Stránky sice zatím zůstávají v provozu, ale není možné na ně přidávat nové články, neboť provozovatel zamezil přístup k administraci. "Provozovatel odstavil redakční systém kvůli nesplaceným pohledávkám. Od této chvíle nebude web aktualizován," uvedl pro server slavistickenoviny.cz tiskový mluvčí klubu Ondřej Zlámal.

Podle něj je nynější prioritou Slavie uhradit závazky vůči hráčům, protože do pondělí 4. dubna musí klub podat žádost o udělení licence, bez které nelze hrát první ligu. Kolik Pražané momentálně hráčům dluží, nechtěl nikdo z vedení specifikovat. "Slavia v tuto chvíli připravuje podklady pro licenční řízení, víc k tomu říct nemůžu," řekl ČTK Zlámal.

Slavia dál čeká na majitele

Slavia mezitím stále marně čeká na nového majitele. Generální ředitel Miroslav Platil klubu sice na konci února těsně před startem jarní části první ligy sliboval, že nový vlastník bude znám nejpozději do měsíce, jenže v posledních dnech se situace podle všeho výrazně zkomplikovala.

Nové investory by totiž mohl odrazovat fakt, že bývalý většinový vlastník klubu, britská společnost ENIC, soudně napadl valnou hromadu z roku 2008, na které došlo k navýšení základního jmění Slavie a ENIC rázem ztratil svou většinu. Soud první instance dal sice za pravdu pražskému celku, ale britská firma podala odvolání k vyšší instanci. Platila se dnes ČTK nepodařilo kontaktovat.

Nový vlastník by měl Slavii pomoci ze současných finančních problémů. Především by měl uhradit částku ve výši více než sto milionů korun, které klub dluží společnosti ENIC.

Podobné potíže, jaké má nyní Slavia, potkaly například před rokem anglický Portsmouth. Nyní druholigový klub tížily velké dluhy a na konci loňského ledna se musel na několik hodin obejít kvůli nesplaceným pohledávkám bez webu. Vedení ale nakonec dluh uhradilo a stránky byly opět zprovozněny.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..