11. Vošahlík 1:0
14. Podaný 1:1
66. Vošahlík 2:1

2. dubna 2011 20:15 - JABLONEC

Stíhací jízda fotbalistů Sparty za vedoucí Plzní se nekoná. Pražané ve 22. kole Gambrinus ligy prohráli 1:2 v Jablonci. Zůstali tak pět bodů za vedoucí Viktorií, která v neděli nastoupí na hřišti posledního Ústí nad Labem a má reálnou šanci utrhnout se v čele tabulky již o osm bodů! Jablonec už neprohrál dvanáct kol a potvrdil tradici posledních let, že se Spartou se mu doma daří. Oba góly vítězů dal Vošahlík.

Radek Petrášek, ČTK

Favorit šlágru kola nebyl tak jednoznačný. Druhá Sparta sice měla na třetí Jablonec náskok šesti bodů, její bilance na Střelnici však byla varující. Z posledních sedmi utkání tady dokázala vyhrát jen jednou, jinak si připsala jen dvě remízy a čtyři porážky s pasivním skóre 5:10. Jablonec se navíc pyšnil sérií 11 ligových zápasů bez porážky (bilance 9-2-0, skóre 31:7, 29 bodů) a naposledy vyšel naprázdno 26. září v Českých Budějovicích...

Letenští však vzhledem k pětibodové ztrátě na vedoucí Plzeň potřebovali na horké půdě vyhrát. „Je čas nepříznivou bilanci v Jablonci změnit,“ velel letenský kouč Jozef Chovanec.

Gólů padá na jaře na Střelnici víc než dost a ani tentokrát na ně diváci dlouho nečekali. Domácí kanonýr Lafata se již v 11. minutě zbavil Brabce, ideálně odcentroval a Vošahlík hlavou otevřel skóre. Jablonečtí se ovšem radovali z vedení jen tři minuty. Pak si Podaný zaběhl za obranu, sám před Valešem zachoval chladnou hlavu a střelou po zemi zaznamenal svůj první ligový gól.

Další minuty první půle už patřily znovu Severočechům. Při střelecké chuti byl Vošahlík, velkou šanci měli Lafata s Pitákem, z voleje pálil Jablonský. Až tři minuty před přestávkou se na druhé straně utrhl Podaný, šel znovu sám na gólmana, při pokusu o hokejový blafák ho však tentokrát Valeš bravurně vychytal.

Domácí byli i ve druhém poločase aktivnější, Blažka střelami zdálky ohrožovali Vaněk, Loučka a Jablonský.

Klíčový moment přišel v 65. minutě. Jablonecký Drsek stáhl ve vápně Kweukeho, hrálo se však dál. Hned z protiútoku Lafata prostřelil Blažka, dobíhající Vošahlík povalil Pamiče a dal svůj druhý gól v utkání. Spartě nepomohlo ani nasazení dalších dvou útočníků Kadlece a Keriče. Její sen o obhajobě titulu se posouvá do sféry teorie...

Baumit Jablonec - Sparta Praha 2:1 (1:1)
Branky: 11. a 66. Vošahlík - 14. Podaný. Rozhodčí: R. Hrubeš - Mencl, Ubias. ŽK: Vošahlík, Lafata - Řepka, Blažek, Zápotočný. Diváci: 6056.
Jablonec: Valeš - Eliáš, Drsek, Beneš, Jablonský - Loučka - Vošahlík (88. Třešňák), Jarolím (90. Kocourek), Vaněk (68. Hejda), Piták - Lafata. Trenér: František Komňacký.
Sparta: Blažek - Zápotočný, Brabec, Řepka (86. Zeman), Pamič - Vacek, Matějovský, Kladrubský (69. Kerič), Podaný (69. Kadlec) - Pekhart, Kweuke. Trenér Jozef Chovanec.