Rubriky:

1. liga

Tomu se říká rozdíl třídy, uznal po pětigólovém debaklu ústecký brankář Vorel

4. dubna 2011 09:39

Před startem ligového jara přišel beznadějně poslednímu ústeckému nováčkovi vypomáhat v záchranářské misi, ani přítomnost zkušeného pětatřicetiletého Michala Vorla v bráně Severočechů proměnu nepřináší. V pěti jarních zápasech získalo Ústí jen tři body a dál se zmítá na poslední příčce tabulky. Domácí pětigólový debakl s Plzní jen potvrdil, v jaké mizérii a bezmoci se topí.

 

Libor Zavoral, ČTK

Po kolapsu v Jablonci vás doslova vzývala celá Letná. Sparta totiž doufala, že byste mohli Plzeň potrápit a dokonce ji o body obrat a tak jí v honbě za titulem pomoci. Vy jste však neměli proti Horváthovi a spol. sebemenší nárok.

Nás nějaká Sparta vůbec nezajímala a nezajímá. Zvlášť ne poté, když si prohraje zápasy, které má vyhrávat. My hrajeme o své body a svou záchranu a musíme se dívat sami na sebe. Proti Plzni jsme se ovšem dívali spíš za sebe než na sebe...

Vy jste se za sebe díval hned pětkrát, ale i tak jste si musel proti Plzni zachytat náramně.

Já si v ústecké bráně zachytám pokaždé. Pět jarních zápasů mám za sebou, z toho čtyři kondiční. Proti Plzni dokonce extrakondiční.

Kondiční? Co tím chcete říct?

Že během utkání nevím kam dřív. Lítá to na mě zleva a zprava, vzduchem i po zemi, protože v defenzívě hrajeme mizerně. Ztrácíme zbytečně balóny, takže osmdesátimetrové sprinty nás pak stojí spoustu sil. Navíc necháváme protivníkovým hráčům čas i prostor, nedorážíme je, prostě od všeho trochu. A k tomu zbytečné góly, které dostáváme...

Ovšem i vašim přičiněním. Ten druhý, který v neděli vstřelil Bakoš, se narodil po vaší extra hrubici. Odkopávat balón a trefit protihráče, na něhož pak zívá prázdná brána, to je na ligové scéně skutečně unikum.

Jasně, byl můj. A samozřejmě že náš dorazil, protože přišel pět minut před přestávkou. Do té chvíle jsme drželi jednobrankové manko a zbytečný gól zrozený po mé chybě zápas definitivně zlomil. Měl jsem balón odkopnout rovnou a nic nevymýšlet, i když by to možná dopadlo stejně.

Zápas s Plzní pro vás skončil už podruhé výpraskem. Tentokrát ovšem milosrdnějším, protože po podzimním sedmigólovém debaklu, při němž jste v ústecké bráně nestál, vás ligový lídr obšťastnil jen pěti brankami. Má po takovémto utkání člověk vůbec ještě chuť do fotbalu?

Tomu se prostě říká rozdíl třídy. A nic na tom nemění, že jsme dostali jen pět branek místo podzimních sedmi. A ztratit chuť?  Zažil jsem ve fotbale už horší věci než podobné gólové příděly.

Takže nemyslíte, že by vaše nové spoluhráče pětibranková prohra nadobro zlomila a oni boj o záchranu vzdali?

To by museli být zlomení už od takového pátého kola... Prostě se jen projevila realita, v níž se s Ústím momentálně nacházíme, a je na nás, abychom se z ní poučili. Nic jiného nám ostatně nezbývá.

Mluvil jste o rozdílu třídy mezi vaším Ústím a Plzní. Mají podle vás Západočeši na to, aby své letošní tažení završili ziskem ligového primátu?

Kdyby to letos nedotáhli k titulu, pak už nevím, kdy by se jim to mělo povést.

A co vaše tažení za záchranou? Máte vůbec ještě nějakou naději?

Jsme poslední, body nemáme, zkušenosti také ne, a co bude v létě, se neví. Nezbývá než se rvát. Naděje existuje vždycky, dva nejbližší zápasy v Českých Budějovicích a doma s Hradcem Králové pak ukáží, nakolik je pro nás reálná.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..