Rubriky:

1. liga

Disciplinárka si posvítí na Řepkův zdvižený prostředníček, Sparta protestuje proti sudímu

4. dubna 2011 16:34 - PRAHA

Letenský rebel znovu zaměstná disciplinární komisi. Kapitán fotbalové Sparty Tomáš Řepka neudržel nervy na uzdě v sobotním utkání v Jablonci. Při odchodu do kabin po prvním poločase počastoval diváky zvedáním prostředníčku směrem k tribunám, čímž si řekl o další trest, který ho může vyřadit na dva až osm zápasů. Sparta pak podává protest proti výkonu rozhodčího Romana Hrubeše.

 

Radek Petrášek, ČTK

Další problémy přidělal svému klubu Tomáš Řepka. Jeho chováním v Jablonci se bude zabývat disciplinárka.

„V této záležitosti není do čtvrtka o čem hovořit. Pak se sejde disciplinární komise a celou záležitost posoudí. Variant při posuzování takového případu je víc,“ předeslal svazový mluvčí Jaroslav Kolář.

Řepkův prohřešek je však uveden v zápise o utkání, a tak lze očekávat, že letenský rebel disciplinárnímu řízení neujde. Může přijít i o několik zápasů, třeba už v příštím kole o derby se Slavií...

„Gestem Tomáše Řepky se budeme uvnitř klubu zabývat,“ řekl sparťanský mluvčí Ondřej Kasík.

Řepka, jenž má za sebou celou řadu disciplinárních prohřešků a trestů, už jednou za vztyčení prostředníčku pykal. Před necelými pěti lety udělal stejné gesto v Teplicích a disciplinární komise mu udělila pokutu 80 tisíc korun.

Tomáš Řepka spílá tribunám na Anfield RoadTomáš Řepka spílá tribunám...foto: ČTK/Tim Hales

Sparta podává protest rozhodčímu Hrubešovi

Zatímco Řepka má přijít na Letné na program v úterý, již v pondělí se Sparta rozhodla podat protest proti výkonu hlavního rozhodčího Romana Hrubeše. Podle Pražanů se sudí dopustil závažných chyb, jimiž ovlivnil nejen šlágr kola, ale také celý závěr ligy.

Spartě jde především o situace v 65. minutě utkání. „Podle názoru vedení klubu měl hlavní sudí jednoznačně nařídit pokutový kop ve prospěch našeho týmu po faulu Drska na Kweukeho. Posléze neměl uznat neregulérní branku Jablonce, protože Vošahlík před jejím dosažením zjevně fauloval Pamiče,“ praví se v klubovém prohlášení.

Výhrady k sudímu má i Jablonec

Podle Sparty přitom Roman Hrubeš patří mezi velmi kvalitní rozhodčí. Proto apeluje na komisi rozhodčích, aby na tento zásadně neuspokojivý výkon sudího reagovala adekvátním způsobem a přihlédla k tomu, že tato událost může ovlivnit i celkové pořadí tohoto ročníku Gambrinus ligy.

Své připomínky k rozhodčímu však má i Jablonec. Domácí poukazovali na to, že platit neměl ani gól Sparty, protože Matějovský přihrál z přímého kopu Podanému bez toho, aby byl míč v klidu. V závěru prvního poločasu pak požadovali druhou žlutou kartu a tudíž vyloučení pro Řepku, který stáhl unikajícího Vaňka za trenýrky.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..