1. liga

Hradec otočil zápas s Baníkem, Brno prohrálo na Bohemce

10. dubna 2011 16:44 - PRAHA

Jenom dva z ohrožených týmů si v nedělních zápasech 23. kola fotbalové Gambrinus ligy připsaly body. České Budějovice porazily poslední Ústí nad Labem 2:0 a jsou dvanácté, Hradec Králové se po výhře nad Ostravou 2:1 posunul na devátou příčku. Předposlední Brno prohrálo 1:2 na hřišti Bohemians 1905. Kolo v pondělí od 20:00 uzavře vyprodaný šlágr pražských „S“ mezi domácí Spartou a Slavií.

Stanislav Zbyněk, ČTK

Klokani nejsou k zastavení! Fotbalisté Bohemians 1905 se sice v závěru domácího duelu s Brnem párkrát obávali o výhru, nakonec však tři body uhájili. Pražané si tak připsali již sedmou výhru z posledních devíti zápasů a lepší aktuální bilanci má pouze Jablonec. Mít o pár bodů víc, ještě by Bohemka stihla útok na evropské poháry...

Brnu dala dva góly ještě do přestávky, postarali se o ně Nikl a Škoda. Ve druhém poločase snížil Valenta, ale navzdory dalším šancím už hosté víc nestihli. Zbrojovka tak zůstala předposlední a stahují se nad ní černá mračna.

To samé platí o posledním Ústí nad Labem, které neuspělo ani na trávníku Českých Budějovic. Akutně ohrožení Jihočeši neskrývali, že hrají utkání jara. Nitrianský a Ondrášek se trefili ještě do přestávky a byl klid, na skóre 2:0 se už nic nezměnilo. Domácí tak zřejmě zachránili svého kouče Jaroslava Šilhavého, který měl od vedení nůž na krku.

Naopak nováček z Ústí po debaklu 0:5 od Plzně propásl zřejmě poslední šanci, jak se mohl vrátit do boje o udržení.

Na konci podzimu se zdálo, že nový kouč Karol Marko vzkřísil ostravský Baník a rychle s ním zamíří do klidnějších vod. Jaro však má jeho tým zoufalé, a tak se třese už na 13. místě tabulky. V Hradci Králové šel sice Baník po gólu Bolfa do vedení, o tři minuty později však Kasálek vyrovnal. A když Dvořák deset minut před koncem skóre otočil, Ostrava už zareagovat nedokázala.

Marko sliboval, že Baník se stane mužstvem jara. Zatím však musí být moc a moc rád, že na předpsolední Brno má náskok čtyř bodů...