Ústí - Hradec 0:2Ústí prohrálo s Hradcem a vzdaluje se mu záchrana v lize

88. Jandík 0 : 1
90. Jandík 0 : 2

TEPLICE

Fotbalistům Ústí nad Labem se vzdaluje záchrana v nejvyšší soutěži. Severočeši protáhli v dnešním souboji ligových nováčků s Hradcem Králové gólové čekání na 435 minut a po prohře 0:2 ztrácejí po 24. kole na posledním místě tabulky na první nesestupovou příčku sedm bodů. "Votroci" bodovali ve čtvrtém zápase po sobě, o jejich výhře rozhodl v samém závěru svými prvními dvěma góly v nejvyšší soutěži střídající Jandík.

Nejnižší návštěva sezony 805 diváků jako by předznamenala, jakou hru budou oba týmy hrstce nejvěrnějších servírovat. Pomalé tempo, nespočet nepřesností a minimum zajímavých situací v pokutovém území udělaly z první půle velmi podprůměrnou ligovou podívanou. Brzy tak začalo být jasné, že divoká podzimní remíza 3:3 z Hradce se dnes rozhodně opakovat nebude.

O trochu živějším a vyspělejším dojmem přece jen působili hosté, i když se díky hlučné skupince fanoušků mohli cítit jako doma. Dlouho se však dostávali jen k náznakům šancí a nejnebezpečněji tak vyhlížela Hochmeisterova hlavička, která proletěla vápnem těsně mimo tyče.

Zajímavější věci se začaly dít až těsně před pauzou. Nejprve ve 42. minutě napřáhl z dálky domácí Hyčka a nenápadná střela doskákala jen kousek vedle pravé tyče. Vzápětí se ne druhé straně protlačil k zakončení Pávek a Ústí poprvé děkovalo Vorlovi, že neprohrávalo.

Po příchodu z kabin se už hrálo podle hradeckých not. Hned zkraje druhé půle trestuhodně překopl branku po Poděbradského přihrávce Klapka, pak hlavičkoval kousek vedle Hochmeister. Východočeši dlouhé minuty obléhali domácí vápno a takřka nepouštěli soupeře za půlku, ale vinou špatné finální fáze se branky stále nemohli dočkat.

Blízko k ní měl Fischer, ale Vorel se opět zaskvěl. Když už se zdálo, že se Ústečtí z největšího náporu oklepali, naskočil si v 88. minutě na roh střídající Jandík a prvním ligovým gólem rozhodl. V nastavení pak stejný hráč přidal po brejku druhou trefu.

24. kolo první fotbalové ligy:
FK Ústí nad Labem - FC Hradec Králové 0:2 (0:0)
Branky: 88. a 90.+1 Jandík. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Kocián. ŽK: Zachariáš, Lamešič, L. Dvořák, Volek (všichni Ústí). Diváci: 805.
Ústí nad Labem: Vorel - Hyčka, Dreksa (90. Holek), Valenta, L. Dvořák - Jindráček, Zachariáš (59. Veverka), Martykán, Lamešič (77. Doležal), Volek - Krbeček. Trenér: Habanec.
Hradec Králové: Lindr - Hochmeister, Wozniak, Kasálek - Fischer, Pávek, Karal (67. Mišinský), Poděbradský (84. Jandík) - Pilař (73. Štěpán), P. Dvořák, Klapka. Trenér: Kotal.