Rubriky:

Fortuna liga

Teplice potvrdily odchod kouče Plíška

2. května 2011 08:29 - TEPLICE

Trenér Jiří Plíšek po sezóně odejde od fotbalistů Teplic. Oficiálně to v pondělí potvrdil ředitel klubu František Hrdlička. Plíškova nástupce Severočeši zatím nevybrali, za možné kandidáty jsou považováni ústecký Svatopluk Habanec či liberecký Petr Rada.

 

Libor Zavoral, ČTK

O Plíškově odchodu se hovořilo již několikrát, ale vaz mu zjevně srazila až neúspěšná jarní série. Teplice prohrály poslední tři zápasy a inkasovaly celkem 11 branek, z toho šest v minulém duelu v Liberci. Navíc vypadly z poháru.

Nezachrání ho ani výhra nad Spartou

Spekulovalo se, že si Plíšek může svůj post zachránit v případě úspěchu v pondělní dohrávce proti pražské Spartě, ale Tepličtí dali najevo, že taková podmínka neexistuje.

"S trenérem jsme se domluvili, že po vypršení jeho smlouvy letos u týmu skončí. Po určitém čase je třeba mužstvo oživit, navíc herní projev ani výsledky v poslední době nebyly ideální," řekl teplický ředitel.

O Plíškově nástupci zatím není jasno. Vedle Habance, který trénuje sousední Ústí nad Labem a klubem prošel v minulosti jako hráč, se objevují i jména zkušenějších koučů. Mezi nimi je údajně i nynější liberecký trenér Petr Rada, který už kdysi v Teplicích dokonce dvakrát úspěšně působil, či František Komňacký, jenž by podle některých informací mohl po sezóně překvapivě skončit v Jablonci.

Plíšek do Teplic přišel v létě před třemi lety, pod jeho vedením tým dosud odehrál 85 utkání, z nichž 37 vyhrál a 26 prohrál. V sezóně 2008/09 skončily Teplice v lize šesté, loni o dvě příčky výše. V aktuální ligové tabulce jsou Severočeši devátí.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..