Rubriky:

Fortuna liga

MS florbal 2018

Živě

Pokud vyhrajeme, Plzeň nás bude cítit za krkem, říká Kerič

4. května 2011 13:11

Útočník Andrej Kerič se v utkání v Teplicích dočkal první ligové trefy za Spartu, kam v zimě přestoupil z Liberce. Chorvatský fotbalista zařídil jako žolík vyrovnání na 2:2 a v pátek na Letné vyrukuje v dalším zápase právě na bývalé spoluhráče ze severu Čech.

 

Petr Horník, Právo

Bude pro vás utkání s Libercem hodně emotivní?

Ještě nikdy v kariéře jsem nehrál proti bývalému klubu. Hrozně se na to těším. V Liberci jsem prožil krásné tři roky, v kabině mám spoustu kamarádů, se kterými jsem denně v kontaktu.

Měl jste třeba čas pogratulovat vašemu bývalému parťákovi z útoku Nezmarovi ke vstřelení stého ligového gólu?

Určitě, před pár dny jsem byl v Liberci a viděli jsme se. Skoro po každém zápase si napíšeme a měl jsem z toho velkou radost. Honza je výborný fotbalista i člověk, a jestli si někdo zaslouží stý gól, tak je to právě on. Navíc se mu nedávno narodil malý Honzík, tak měl opravdu šťastný měsíc.

Jak vidíte současný Liberec? Bude to pro vás snadný soupeř?

To určitě ne. Mají formu. Osobně jsem se tam byl podívat na zápase s Teplicemi, který vyhráli 6:2. Pro nás to bude strašně těžké, ale musíme vyhrát.

Mrzí vás bodová ztráta z Teplic?

Mohli jsme se přiblížit Plzni na dva body, ale pořád je to na čtyři. To nás mrzí. Ale pozitivní je aspoň to, že jsme se za stavu 0:2 nepoložili. Škoda jen, že jsme nevyužili další šance. Měli jsme jich opravdu dost.

Jakou máte radost z prvního ligového gólu za Spartu?

Čekal jsem na něj dost dlouho, ale kdyby byl vítězný, tak by měl asi tak sedmkrát vyšší cenu. Ten výsledek mě mrzí, mohli jsme to urvat.

Závěr ligy slibuje velké drama. Co rozhodne?

Musíme všechno vyhrávat. Pokud teď porazíme Liberec, Plzeň by vedla jen o bod a dostali bychom ji pod daleko větší tlak. Najednou by cítili, že jsme jim za krkem, museli by za každou cenu zvítězit. A když musíš, je to vždycky těžký.

Je podle vás Plzeň z formy?

Oni hrají dobře, ale nedávají góly. Na podzim jim tam padalo skoro všechno. Třeba s Ústím, kdy snad z každé střely dali gól a vyhráli 7:0. Teď jim to trochu drhne a já jen doufám, že to bude pokračovat dál.

Kdo je na tom teď líp: Sparta, nebo Plzeň?

Nemyslím si, že by Plzeň měla špatnou formu. Hraje dobrý fotbal, ale to my taky. Myslím, že je to vyrovnané.

Jan Krůta, Právo

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..