Rubriky:

1. liga

Fotbalové Ústí se snaží zvrátit osud a ještě získat profesionální licenci

6. května 2011 12:09 - ÚSTÍ NAD LABEM

Fotbalový klub v Ústí nad Labem se odvolá proti rozhodnutí licenční komise, která mu ve čtvrtek neudělila profesionální licenci kvůli nevyhovujícímu stadionu. Uvedl to v pátek sportovní ředitel klubu Stanislav Pelc. Vedení města by mělo jednat příští týden s předsedou ČMFS Ivanem Haškem a stále prý zkouší sehnat peníze na stavbu požadované jedné tribuny.

 

Petr Hloušek, Právo

"Odvolací lhůtu využijeme a tým nastoupí v neděli proti Příbrami s cílem vyhrát a pokusit se o záchranu v první lize," řekl v pátek Stanislav Pelc sportovní manažer Ústí nad Labem.

Město hledá peníze

Mezitím rozjíždí zadlužené město poslední pokus jak licenci ještě získat a zabránit sestupu klubu až do třetí ligy. "Budeme se snažit získat peníze, které by umožnily stavbu alespoň té hlavní tribuny. Možných způsobů je několik, ale zatím je nechceme specifikovat," řekl šéf ústecké ČSSD Arno Fišera, který je považován za jednoho z nejvlivnějších lidí na ústeckém magistrátu.

"Z vlastních zdrojů bohužel mnoho nabídnout nemůžeme, kvůli stadiónu nejde škrtnout investice do školek nebo do silnic," dodal. Zároveň nepřímo vyzval svaz ke zmírnění podmínek na vybavení stadiónu. "Nejsme tak bohatý stát, aby musel mít každý klub luxusní svatostánek. A města, která se o fotbal často starají, často nejsou v dobré finanční kondici," dodal.

Město je majoritním vlastníkem klubu a vlastní i nevyhovující Městský stadión. Nová tribuna by stála až 117 miliónů korun a zvedla by kapacitu na požadované 4000 diváků. Stadión už přitom v uplynulé dekádě jednou rekonstrukcí prošel, ale vedle nového atletického oválu a demolice starých ochozů přinesla jen jednu novou tribunku. Po postupu do první ligy proto hrají fotbalisté Ústí v sousedních Teplicích.

Kam se hrabou na hokej

V Ústí je preferovaný hokej, který se rekonstruované arény už dočkal a i v druhé nejvyšší soutěži klub hospodaří s rozpočtem okolo 70 miliónů korun, což je proti fotbalovému klubu skoro trojnásobek.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..