1. liga

Budějovice slaví v Brně záchranu. Slavia i bez fanoušků porazila Příbram

16. května 2011 18:20 - PRAHA

Fotbalisté Brna dál zůstávají i po 28. kole Gambrinus ligy na předposledním místě tabulky. V existenčním zápase proti Českým Budějovicím jim doma nepomohl ani vlastní gól hostů a s Jihočechy jen remizovali 1:1. Budějovicím kýžený bod pojistil záchranu v nejvyšší soutěži. Nad čarou sestupu se drží i Příbram, která sice před prázdným hledištěm v Edenu prohrála se Slavií 2:3, ale na Brno má jednobodový náskok. O druhém sestupujícím týmu tak rozhodne vzájemný duel Brna s Příbramí v příštím kole.

Igor Šefr, ČTK

Brněnští sice postrádali distancovaného Husára, Šamánka a zkušeného Dostálka, ale i tak před utkáním věřili, že doma potvrdí remízu s Plzní a výhru na Slovácku a vymaní se z pásma sestupu. Jenže záměr se jim herně ani výsledkově nepovedl.

Vše podstatné se událo v první půli. Její velkou část ovládaly Budějovice. Po půlhodině hry si však dal hostující Simič vlastní gól a Brno se velmi lacino dostalo k vedení. Tato chvíle nastartovala do té doby nevýraznou Zbrojovku a výsledkem bylo nastřelené břevno Rabušice. Domácí si však nepohlídali závěr poločasu, kdy naprosto zbytečně stáhl ve vápně Hudsona Pejič a z penalty vyrovnal Otepka.

Brněnská snaha o vítězství ve druhé půli byla dost křečovitá a k vysněnému tříbodovému zisku nevedla.

Slavia před prázdnými tribunami nezaváhala

Moravanům tak alespoň částečně na dálku pomohla Slavia, která před uzavřenými tribunami vlastního stadiónu porazila Příbram 3:2. Slávisty nasměroval za výhrou už ve druhé minutě po Jandově pasu Štěpán Koreš.

Štěpán Koreš slaví úvodní gól Slavie do sítě Příbrami, který vstřelil už ve druhé minutě zápasu.Štěpán Koreš slaví úvodní gól Slavie do sítě Příbrami, který vstřelil už ve druhé minutě zápasu.foto: Právo/Milan Malíček

Před přestávkou zdvojnásobil vedení domácích po Kiselově přiťuknutí Vitali Trubila. Příbram se ale po změně stran vrátila do hry, když  se Zdeněk Koukal rozběhl od rohového praporku s míčem a překonal brankáře Zlámala.

Deset minut před koncem zápasu po chybě brankáře Hrušky vrátil Slavii hlavou dvojbrankový náskok Zbyněk Pospěch. V poslední minutě už jen stihl snížit na 2:3 příbramský Tomáš Wágner.