Rubriky:

1. liga

Slávisté budou proti Příbrami fandit před branami zavřeného stadiónu

16. května 2011 13:14 - PRAHA

Přestože se pondělní utkání fotbalové ligy mezi Slavií a Příbramí odehraje kvůli trestu za řádění fanoušků pražského klubu v nedohraném pohárovém duelu s Olomoucí před prázdným hledištěm, domácí příznivci i tak hodlají svůj klub přijít do Edenu podpořit. Před zápasem se sejdou u vstupu na stadión a hráče budou povzbuzovat před branami Synot Tip arény.

 

Petr Horník, Právo

"Sejdeme se před Edenem před vchodem číslo dvě, kde budeme normálně fandit. Myslím, že hráčům něco dlužíme. Myslím, že nás uslyší přes bránu až na hřiště a aspoň nějaká podpora tam bude," řekl rádiu Impuls šéf severní tribuny Lukáš Vala, přezdívaný Strašák.

Policie chystá speciální opatření

Speciální bezpečnostní opatření chystá pražská policie, která bude hlídat pořádek v okolních ulicích, u stadiónu, na zastávkách tramvají a u metra. Dohlížet bude hlavně na shromáždění fanoušků před stadiónem. Nasazena bude více než stovka policistů, pro případ mimořádného vývoje bezpečnostní situace bude v záloze připravena speciální pořádková jednotka.

Slávisté pykají za výtržnosti svých fanoušků v úvodním duelu semifinále Ondrášovka Cupu proti Olomouci. Příznivci vršovického celku při něm protestovali proti nejasné situaci v zadluženém klubu a dožadovali se od vedení informací o tom, kdo je majitelem a jaké bude budoucnost Slavie.

V poločasové přestávce se po krátkém projevu generálního ředitele Miroslava Platila protest zvrhl a vyústil v násilnosti na stadionu a pokus napadnout klubové představitele. Zápas musel být následně předčasně ukončen a následně byl minulé pondělí zkontumován.

Slavia vedle toho dostala tresty také od disciplinární komise. Tři soutěžní domácí duely musí odehrát bez diváků a navíc zaplatí pokutu 750 tisíc korun.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..