Rubriky:

1. liga

Čekám, kdy mě to klepne, směje se loučící se brankář Vaniak

22. května 2011 12:13

Už několikrát vyhlašoval fotbalový gólman Martin Vaniak, že letos na jaře končí s kariérou. Je proto možné, že tím posledním zápasem byl pro něj sobotní duel v Jablonci, kde „jeho“ Slavia remizovala 2:2. „Už asi před dvěma týdny jsem říkal, že by ten závěr sezóny měl odchytat někdo jiný. Ale v pátek jsem se dozvěděl, že se mám nachystat na start v Jablonci. Tak jsem se připravil a šel jsem mezi tyče. Nevím, jaký v tom byl záměr,“ svěřoval se Vaniak po jabloneckém vystoupení.

 

Jan Handrejch, Právo

Jak zápas na půdě třetího celku prvoligové tabulky hodnotíte?

Byl hodně těžký. Jablonec doma na jaře neprohrál a nechtěl si to pokazit. A první poločas z naší strany nebyl moc dobrý. Hráli jsme ležérně a dostali jsme druhý gól do šatny. Celkově jsem ale spokojený s tím, že jsem si mohl zachytat, i když jsem s tím příliš nepočítal.

Co byste uvedl ke své momentální pozici v mužstvu?

To je spíše otázka pro trenéra. Ve Slavii mám smlouvou do 30. června a musím plnit příkazy vedení. Je pravda, že se loučím celé jaro. Čekám, kdy mě to klepne a odnesou mě na nosítkách (smích).

Dovedete si představit, jaké to bude, až opravdu skončíte?

Přiznám se, že ještě ne. Pořád jsem v koloběhu tréninků a zápasů. Moc jsem jich nevynechal.  Na dovolené po sezóně ten konec na mě asi dolehne.

Přemýšlíte již o příštím zápase v Edenu proti Bohemians 1905? Hrát se bude bez diváků, což není ideální prostředí pro rozlučku...

Tak zamávám prázdným ochozům.

Prý jste se chystali loučit ve vzájemném zápase společně s trenérem Bohemky Pavlem Hoftychem?

Ano, oba jsme rodáci z Ústí nad Labem. Obejmeme se, a to bude všechno. Pak už se asi neuvidíme, když Pavel jde trénovat do Trnavy.

Neuvažujete, že byste přece jen ještě pokračoval v brance, třeba v nižší soutěži?

Děkuji, nechci. Nemám zapotřebí ve čtyřiceti letech někam chodit.

eš, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..