Ostrava - Příbram 0:2Příbram výhrou v Ostravě potvrdila záchranu z minulého kola

46. Koukal 0 : 1
77. Bolf (vlastní) 0 : 2

OSTRAVA

Příbramští fotbalisté se před týdnem zachránili v nejvyšší soutěži a dnes se s letošním ročníkem rozloučili překvapivou výhrou 2:0 na půdě Baníku Ostrava. Přitom oba oba góly vstřelili podzimní spoluhráči z ostravského dresu. Nejprve Koukal poslal svůj nový tým do vedení, pak si dal stoper Bolf vlastní gól. Za hosty si v závěru odbyl ligovou premiéru teprve patnáctiletý Dominik Mašek.

První poločas byl ve znamení defenzivních řad. Domácí sice měli proti týmu svého bývalého kouče Karola Marka více chuti útočit, jenže naráželi na dobře zformovanou obranu Středočechů. Na jejich lavičce vedl tým naposledy jako hlavní kouč František Kopač a na hře jeho svěřenců bylo vidět, že po zajištění záchrany hrají s větším nadhledem než v předchozích zápasech.

První možnost utkání měl před poločasem ostravský Ferenčík, ale neprosadil se stejně jako na druhé straně vzápětí Koukal. To se mu však podařilo takřka hned po rozehrání druhého poločasu, kdy využil rychlé kombinace a přihrávce Klesy a vstřelil vedoucí gól.

Domácí mohli okamžitě vyrovnat, jenže nevyužili ani sporně nařízenou penaltu: Neves popřel pravidlo, že ji faulovaný hráč nekope a Hruška na dálku poděkoval reprezentačnímu trenérovi Bílkovi za premiérovou nominaci.

To už bylo moc pro hrstku věrných fanoušků, kteří skandováním připomínali, že tohle není Baník, na který bývali zvyklí. Chladnou atmosféru zažíval v hledišti i Marek Jankulovski, o jehož návratu na Bazaly se spekuluje.

Právě hra zadních řad musela bývalého reprezentačního obránce hodně zlobit, vždyť třináct minut před koncem hosté vstřelil druhý gól a byl hodně podobný tomu úvodnímu. Matěj Štochl prošel po pravé straně do šestnáctky, hledal před brankou nabíhající spoluhráče a dezorientovaný Bolf si vstřelil vlastní gól.

Baník Ostrava - 1. FK Příbram 0:2 (0:0)
Branky: 46. Koukal, 77. vlastní Bolf. Rozhodčí: Býma - Dobrovolný, Kocián. ŽK: Vašenda - Plašil, Tarzcal. Diváci: 2108.
Ostrava: Pietrzkiewicz - Frydrych, Bolf, Neves, Vašenda - Frejlach (71. Boháč), Hušbauer - Šenkeřík (46. Christu), Lukeš, Varadi - Ferenčík. Trenér: Marko.
Příbram: Hruška - Plašil, Ricka, J. Štochl, Divíšek - Klesa (87. P. Pilík), T. Pilík (71. M. Štochl), Tarczal, Papšys - Videgla, Koukal (83. Mašek). Trenér: Kopač.