Rubriky:

1. liga

Mašek se stal nejmladším hráčem české ligy. Nastoupil v necelých 16 letech

29. května 2011 08:50 - OSTRAVA

Příbramský útočník Dominik Mašek se stal nejmladším fotbalistou, který se kdy objevil na českých prvoligových trávnících. Když naskočil jako střídající hráč do utkání posledního kola v Ostravě, bylo mu 15 let a 322 dní, čímž o devět dní překonal dvanáct let starý rekord Pavla Mezlíka.

 

Michal Doležal, ČTK

Syn bývalého ligového hráče Jaroslava Maška patří mezi největší české talenty. Na jaře pomohl reprezentaci do 17 let postoupit na mistrovství Evropy a následně i na mistrovství světa. Za mladší dorost Příbrami nastřílel ve 14 zápasech 22 branek a v deseti zápasech za starší dorost se trefil jedenáctkrát. I proto byl vyhlášen nejlepším mladým dorostencem v republice.

"Víme, že v Dominikovi máme obrovský talent. Protože náš klub dává mladým hráčům vždy šanci, bylo téměř samozřejmé, že jsme jej nominovali do posledního ligového zápasu a dali mu možnost ochutnat atmosféru zápasu," uvedl pro klubový web ředitel Příbrami Petr Větrovský.

V příští sezóně se může Mašek pokusit překonat rekord jiného příbramského hráče Tomáše Pilíka, který se ve věku 16 let, sedmi měsíců a 18 dní stal nejmladším střelcem první ligy.

Nejmladší hráči, kteří se objevili v zápase první ligy:
15 let a 322 dní - Dominik Mašek (Příbram) - 28. května 2011,
15 let a 331 dní - Pavel Mezlík (Brno, nyní České Budějovice) - 22. května 1999,
15 let a 341 dní - Patrik Svoboda (Kladno) - 20. března 2010.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..