Rubriky:

1. liga

Plzeňský šampión Horváth a kanonýr Sparty Kweuke králi sestav Sport.cz

30. května 2011 13:49 - PRAHA

Remizovali spolu v redakčním hodnocení sestav kola, hlavní cíl v ligové sezóně splnil však jenom jeden z nich. Kapitán plzeňských fotbalistů Pavel Horváth dovedl Viktorii k historickému prvnímu titulu, zatímco kamerunský útočník Léonard Kweuke prožil se Spartou zklamání z pádu na druhé místo. Oba hráči se shodně objevili devětkrát v sestavě kola Sport.cz, takže o pomyslnou korunu se dělí.

 

Jan Handrejch, Právo

Kdo ví, jak by ideální sestava právě skončené sezóny fotbalové Gambrinus ligy podle hodnocení Sport.cz uspěla třeba na blížícím se Kirin Cupu v Japonsku. Je složena z hodně zkušených fotbalistů a reprezentační trenér Michal Bílek by samozřejmě nemohl využít služeb útočníka Kweukeho, který je jediným cizincem.

Sestava sezóny 2010/11 podle Sport.cz:
Blažek (6, Sparta) - Rajtoral (5, Plzeň), Bystroň (5, Plzeň), Janotka (5, Olomouc) - Petržela (7, Plzeň), Horváth (9, Plzeň), Kisel (7, Slavia), Štajner (7, Liberec) - Pekhart (8, Jablonec/Sparta), Kweuke (9, Sparta), Lafata (8, Jablonec).

Číslo v závorce udává, kolikrát byl hráč za sezónu nominován do sestavy kola.
V sestavě sezóny mají převahu plzeňští šampióni, kteří dodali čtyři hráče. Dva a půl hráče má Sparta - střelec Pekhart totiž dával na podzim góly za Jablonec, který tak má jeden a půl zástupce a všechno dá dohromady požadovanou jedenáctku. Po jednom fotbalistovi v ní mají Olomouc, Slavia a Liberec.

Jaromír Blažek (Sparta) - Osmatřicetiletý gólman vychytal v sezóně 13 zápasů s čistým kontem, nejvíc ze všech. Pro kouče Chovance je veterán stále nepostradatelný.

František Rajtoral (Plzeň) - Pravý obránce moderního střihu, který zároveň splňuje roli falešného křídla. V ofenzivně laděném týmu Viktorie se tak cítí jako ryba ve vodě.

David Bystroň (Plzeň) - Z důrazného stopera se definitivně stal sběratel mistrovských titulů. Radoval se z nich ve všech třech svých dosavadních působištích - v Ostravě, Sofii i Plzni...

Sparťan Leonard Kweuke v zápase s Hradcem Králové.Sparťan Leonard Kweuke v zápase s Hradcem Králové.foto: Právo/Petr Horník

Tomáš Janotka (Olomouc) - Původně „vyučený“ záložník se usídlil na pravém kraji olomoucké obrany, dovolili jsme si ho však přesunout nalevo. Také on často předvádí ofenzivní výlety.

Milan Petržela (Plzeň) - Vyhlášený rychlonožka patřil k hlavním trumfům mistrovského mužstva, logicky se tak dopracoval až do národního týmu.

Pavel Horváth (Plzeň) - Kapitán a ústřední postava mistrovské Viktorie. Ve Spartě už ho nechtěli, takže senzační plzeňský triumf má pro něj příchuť sladké osobní satisfakce.

Karol Kisel (Slavia) - Kapitán sešívaných trosečníků, kteří hráli celé jaro zadarmo a pod hrozbou krachu celého klubu, přitom předváděli výborný fotbal. Po sezóně se vrací zpátky do Austrálie.

Jiří Štajner (Liberec) - Mazák od Nisy má pořád co nabídnout, ať už jde o nezištné finální přihrávky či parádní góly, z nichž čiší mimořádná fotbalová chytrost.

Tomáš Pekhart (Jablonec/Sparta) - O jediný gól mu unikla koruna pro krále střelců, ale pořád má všechno před sebou. V nejbližší době evropský šampionát jedenadvacítek a pak odchod do Norimberku.

Léonard Kweuke (Sparta) - Obrovitý Kamerunec se na Letné chytil až v závěru podzimu. Když pak ale spustil svůj gólostroj, nebyl k zastavení. Těžko udržitelný typ kollerovského ražení.

David Lafata (Jablonec) - Vyhlášený myslivec na jaře jako tradičně výrazně ožil, dal dohromady hattrick z hattricků a po přestřelce v posledním kole se stal nejlepším kanonýrem ligy.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..