Neporazitelnost Baníku prodloužil Matušovič

OSTRAVA

Ani po třináctém kole české nejvyšší fotbalové soutěže neztratil Baník Ostrava gloriolu neporazitelnosti. Tentokrát si na domácím stadionu poradil ve vyhecovaném zápase se soupeřem z Olomouce, a to přesto, že už od čtvrté minuty prohrával 0:1. Ještě před zápasem byl na ostravském nádraží zatčen jeden z fanoušků Olomouce kvůli vyhození láhve z vlaku.

Vyprodané Bazaly přivítaly oba týmy tradičním deštěm bílých konfet, ale už po čtyřech minutách ztuhly šokem. Olomouc začala velkolepě - první střela, první gól. Zařídil ho slovenský kanonýr Reiter, který si ve velkém vápně našel volný prostor a Babničův trestný kop umístil volejem k bližší tyči.

Baníku trvalo patnáct minut než se vzpamatoval z nečekaného úvodu. A mohlo být pro domácí i hůř. Ostravskou obranu, na jejíž levé straně to v improvizovaném složení při absenci Dvorníka viditelně skřípalo, provětral po čtvrthodině ještě Reiter, ale osamocený Vlček ve stoprocentní šanci špatně trefil míč.

Desátý gól Heinze

Lídr ligy pak zřetelně sešlápl plynový pedál. Domácí se nadechli ke své kombinační a přímočaré hře, ale jediným výsledkem byla dlouho jen série rohových kopů. Po jednom z nich se však nakonec narodilo i vyrovnání. Ve 26. minutě zblokoval Čížkovu střelu chumel bránících hráčů před Vaniakem přímo k nohám exolomouckého útočníka Heinze, který zblízka nekompromisně napnul síť.

Ale nechybělo málo a ještě před přestávkou mohli domácí utrpět další šok. Své fotbalové kvality připomenul Babnič, který utekl obráncům, jeho finální kličku a cestu k prázdné brance však zatrhl Laštůvka.

Slabiny na levé straně ostravské obrany Olomouc v plné nahotě odhalila ve druhé půli. Trojice Babnič, Vlček, Reiter během úvodní čtvrthodiny třikrát kompletně rozebrala domácí defenzívu, ale Babničovi znovu pokazil radost výtečný Laštůvka a Reiter trestuhodně zavraždil dvě vyložené gólové možnosti střelami vedle.

Závěr obstaral Matušovič

Olomouc vyrovnala hru ve středu pole a suverenita Baníku ze závěru první půle byl pryč. Přesto měli domácí další šance. Průnik neúnavného Heinze mohl korunovat v 68. minutě Lička, ale přestřelil. Závěr zápasu pro sebe vyhradil ostravský útočník Matušovič, nenápadný muž na hrotu ostravské ofenzívy.

Jeho první průnik napříč pokutovým územím ještě odvrátil pohotový Vaniak, devět minut před koncem však Matušovič převzal tečovaný Látalův pas a krátké sólo zakončil vítězným gólem. Vítězství Baníku mohl v poslední minutě ohrozit Vlček, ale jeho rána se mezi tyče nevešla.

Baník Ostrava - Sigma Olomouc 2:1 (1:1)
Branky: 26. Heinz, 81. Matušovič - 4. Reiter. Rozhodčí: Puček - Kašný, Gulajev. ŽK: Hoffmann, Matušovič - Kučera. Diváci: 17.897.
Ostrava: Laštůvka - Pospěch, Bolf, Drozd, Hoffmann - Látal, Lička, Slončík (66. Bystroň), Čížek - Matušovič (89. Varadi), Heinz (90. Prohászka). Trenér: Komňacký.
Olomouc: Olomouc: Vaniak - Kučera, R. Hubník, Hudec, Caha - Vlček, Zbožínek, Špiláček, Vyskočil (90. Krajčovič) - Babnič (86. Ševela), Reiter (82. M. Hubník). Trenér: Uličný.