Blšany a Budějovice střílely jen v první půli

PŘÍBRAM

Remíza se zrodila z líbivé svižné gólové přestřelky v první půli a urputné bitvy bez velkých šancí po přestávce. Hosté dvakrát vedli, ale Blšanští v tradičním příbramském exilu vždy dokázali vyrovnat. "Zaspali jsme začátek, dostáváme hloupé góly, ale tím, že jsme dvakrát vyrovnali ukázalo mužstvo určitou sílu," hodnotil Michal Bílek, kouč Blšan.

Už v první minutě po Plockově centru pohotově levačkou zakončoval českobudějovický Vozábal. Hrála se vyrovnaná, vcelku otevřená partie. Blšanští se před návštěvou o polovinu vyšší než minule (104 diváků proti předešlým rekordním 51), vylepšenou bujaře naladěnými vlajkonoši z jihu Čech, záhy dočkali vyrovnání. Pleško parádně naložil s přímým kopem z dvaceti metrů, trefil pod břevno - 1:1.

O necelých deset minut později Plocek pálil z 18 metrů, Chvalovský jeho přízemní ránu neudržel a Kulič už si s dorážkou věděl rady. V hlavní roli účinkoval i poté. V 28. minutě po skvělé přihrávce Lafaty mohl vedení jistit, ale hanebně zaváhal. V sólovém nájezdu jen napálil nohy Chvalovského. "To už by soupeř nevyrovnal, ale tak to chodí," podotkl kouč hostů Pavel Tobiáš.

Jak se má zakončovat sólový nájezd v nastaveném čase první půle ukázal Šelicha vysunutý Devátým - 2:2. "Možná tomu ale předcházel ofsajd, těžko říci, více ukáže televizní záznam," cítil náznak křivdy kapitán Jihočechů Martin Vozábal.

Razance případně přesnost chybělo střeleckým pokusům po pauze. Hlavně se urputně bojovalo. Po hodině navrch získali domácí. V nadějné pozici byl Bílek, ale ani on ani Polodna míč do brány hostů nedopravili. Obrany v dušičkovém mrholení stále více dominovaly.

"Bylo to výborné utkání s enormním nasazením a v první půli i s kvalitním fotbalem. Je obdivuhodné, co ukázali před takovouhle kulisou. Domácí potvrdili to, že už se sehráli. Je to jiné mužstvo než na začátku sezóny. Mrzí mě ale, že jsme to nedotáhli k vítězství, nemůžu být spokojen, remíza je však v tomhle klasickém utkání o šest bodů pro nás v boji o záchranu ziskem," oddechl si Tobiáš.

Blšany - České Budějovice 2:2 (2:2)
Branky: 8. Pleško, 45. Šelicha - 1. Vozábal, 17. Kulič. Rozhodčí Dvořáček, žluté karty: Bílek - Penner, Lafata, Horejš, 104 diváků, poločas 2:2
Blšany: Chvalovský - Lukáč, Horáček, Šourek, Vorel - Šelicha, Bílek, Devátý, Pleško - Pešír, Polodna (74. Sourada).
České Budějovice: Kafka - Leština, Horejš, Homoláč, Penner - Vozábal, Chlebek, Sivok, Plocek (90. Čáp) - Lafata (79. Matoušek), Kulič (81. Gruber).