Bod Brnu zajistil Kroupa

BRNO

Pouze s pracně vydřenou remízou 1:1 se museli spokojit fotbalisté Brna v souboji s Jabloncem, který vedl od 14. minuty Michálkovou brankou. Po změně stran se sice zápas odehrával zcela v režii Brňanů, kterým ale bod zajistil až tři minuty před koncem vyrovnávacím gólem Kroupa.

Po necelé čtvrt hodině hry Königovu střelu z trestného kopu z pětadvaceti metrů Belic neudržel a Michálek pohotově vstřelil vedoucí branku. I když měli Brňané územní převahu, do střeleckých příležitostí se dostávali pouze sporadicky. Jejich značně zdlouhavá kombinační souhra bez momentu překvapení na zhuštěnou obranu soupeře příliš neplatila.

Brankáře Lovásika prověřil v úvodním poločase pouze ve 22. minutě Pacanda střelou z trestného kopu a o dvacet minut později nastřelil Abrahám z boku tyčku. Při dalších šancích už Brnu chyběla přesnost - Švancara a Zúbek mířili těsně vedle branky.

Po změně stran se už hrálo pouze na jabloneckou branku. Z výrazného tlaku si domácí sice vypracovali i slibné příležitosti, největší překážkou byla kvalitně hrající dvojice stoperů Hochmeister a Hrotek. Pokud se už dostali domácí útočníci ke střelbě, tak si neporadili s brankářem Lovásikem. V 58. minutě jablonecký gólman chytil tvrdou Krškovu střelu ze třiceti metrů, v 61. minutě Doškovi zabránil ve skórování blokem Svojtka a o čtyři minuty později Pacandovu akci zlikvidoval Lovásik.

Dvacet minut před koncem vsadil brněnský trenér Večeřa na ofenzivní kartu a místo obránce Křapa zařadil třetího útočníka Kroupu. Na risk ale málem Brňané doplatili: hned v 73. minutě opomenuli na jediného jabloneckého útočníka Maška, jehož sólo zachránil až včasným vyběhnutím brankář Belic. Šest minut před koncem Hochmeister vyrazil z opuštěné branky Abrahámovu hlavičku. Tlak se podařilo zúročit až tři minuty před koncem Kroupovi, jenž po Doškově zpětné přihrávce zamířil přesně k tyči.

Brno - Jablonec 1:1 (0:1)
Branky: 87. Kroupa - 14. Michálek. Rozhodčí: Beneš - Petřík, Lukes. ŽK: Zúbek - Mašek. Diváci: 4026.
Brno: Belic - Křap (71. Kroupa), Křivánek, Kotůlek, Krško - Musil, Pacanda, Zúbek (83. Schuster), Abrahám - Došek, Švancara (38. Belej). Trenér: Večeřa.
Jablonec: Lovásik - Laštovka, Hochmeister, Hrotek, Svojtka (81. Majsniar) - Michálek, Herzán, Jindříšek, Vodehnal (90. Pokorný), Weber - Mašek. Trenér: Rada.