Zlín porazil Spartu potřetí za sebou

ZLÍN

Fotbalisté Zlína dokázali i potřetí za sebou porazit pražskou Spartu. Na dvě výhry z minulého ročníku navázali v dnešním utkání a favorita zdolali nejtěsnějším rozdílem 1:0. Rozhodující branku zápasu vstřelil v 18. minutě záložník Bronislav Červenka.

Sparťanský trenér Kotrba dal tentokrát v útoku přednost Gluščevičovi, který se v úvodu po Sionkově přiťuknutí ve zlínském vápně špatně zorientoval a jeho střela skončila těsně vedle.

Na konci první čtvrthodiny při útoku hostujícího týmu zhaslo umělé osvětlení, ale po téměř desetiminutové pauze se pokračovalo dál. Neplánovaná přestávka prospěla více Zlínu a hned v 18. minutě překonal Blažka Červenka. Domácí záložník udělal sparťanskému gólmanovi kličku a mezi dvěma beky nekompromisně zavěsil.

Nejhezčí akci prvního poločasu začal dlouhým pasem Hubáček, Dobeš sklepl míč Nehodovi, ale jeho pohotová střela prosvištěla nad Blažkovým břevnem. Po půlhodině se domácí stáhli na svou polovinu a Sparta převzala iniciativu. Jenže vyložené příležitosti si její hráči nedokázali vypracovat. Až v nastaveném čase vystřelil nebezpečně Sionko, ale zlínský brankář Novák včas zasáhl. Ještě předtím Lasota jen těsně minul pravou tyč Blažkovy brány.

Ve druhém poločase měli hosté jasně navrch. Nejprve se neprosadil Poborský, po něm vyzkoušel Nováka hlavičkující Sionko, pak pálil mimo Johana. V 74. minutě se opět blýskl zlínský gólman, který vytáhl Zelenkův technický pokus na roh. V závěru Novák zlikvidoval ještě Kinclovu hlavičku a v pětiminutovém nastavení bojující domácí už nejtěsnější náskok udrželi.

Zlín - Sparta Praha 1:0 (1:0)
Branka: 18. Červenka. Rozhodčí: Šedivý - Ondo, Hojsík. Bez ŽK. Diváci: 4800.
Zlín: Novák - Vidlička, Kroča, Koubský, Hubáček - Novosad (67. Janíček), Švach, Dobeš, Červenka (90. Klhůfek) - Lasota, Nehoda (58. Lička). Trenér Mareček.
Sparta: Blažek - Pergl (73. Kincl), Hübschman, Johana, Labant - Kováč (46. Michalík), Němec (76. Krmaš) - Poborský, Zelenka, Sionko - I. Gluščevič. Trenér Kotrba.