Rubriky:

1. liga

Jablonec začal zbrojit na Evropu

8. června 2011 09:29 - JABLONEC NAD NISOU

Třetí tým fotbalové ligy z Jablonce už zbrojí na 2. předkolo Evropské ligy, do něhož vstoupí 14. července. „Start v evropských pohárech byl naším cílem a rozhodně chceme letos dopadnout lépe než v minulé sezóně. Uděláme pro to maximum,“ řekl Právu šéf klubu Miroslav Pelta.

 

Petr Hloušek, Právo

V kádru trenéra Františka Komňackého, který prodloužil smlouvu, dojde k několika změnám. Do Norimberku přestoupil kanonýr Tomáš Pekhart, který na jaře hostoval ve Spartě. Klub se také rozloučil s obránci Pavlem Drskem a Tomášem Huberem, odchází i středopolař Tomáš Michálek. Odchod krále ligových střelců Lafaty prý akutně nehrozí.

Jablonecký boss Pelta je znám svým citlivým výběrem posil. „Ani letos se neuskuteční žádná přestupová bomba. Jdeme opět cestou perspektivních hráčů, které zabudováváme do kádru, a pokud fotbalově rostou, je možné je pak výhodně prodat. Třeba přestup Pekharta do Norimberku klubu finančně velmi pomůže. Náš rozpočet, který byl v minusu, se vylepší,“ zdůraznil Pelta. Pekhart odešel podle informací Práva do Německa za 50 miliónů korun.

„Na přestup jsme získali útočníka Lukáše Třešňáka ze Sparty, který u nás hostoval, z Příbrami pak stopera Jakuba Štochla, ze Zlína přichází záložník Filip Novák a z Jihlavy další středopolař, Jan Kopic. S Českými Budějovicemi jednáme o záložníkovi Milanu Nitrianském,“ řekl Pelta.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..