Rubriky:

1. liga

Bývalý boss Sigmy Olomouc Kubíček: Někdo vyhrožoval, že mě nechá zastřelit

10. června 2011 08:50

Bývalý místopředseda ČMFS a sportovní ředitel Sigmy Olomouc Jiří Kubíček je klíčovým svědkem v probíhající korupční kauze. V ní jde o to, že byl údajně předán úplatek 300 tisíc korun brankářem Drobiszem hráčům Bohemians Praha. Někdejší funkcionář z Hané v minulém týdnu obvinil ze zosnování aféry kouče Psotku a šéfa klubu Gajdu.

 

Ondřej Lazar Krynek, Sport.cz

Co jste vypověděl před disciplinární komisí?

V podstatě totéž co před soudem. Jen jsem po dotazech doplňoval některé detaily.

Předvolaní zástupci Sigmy odmítli na Strahově vypovídat. Věděl jste to?

Já jsem ve středu dostal předvolání před soud na 23. června jako svědek. Tím pádem bych také neměl mluvit. V tomto státě ale platí odluka církve a spolků od státu, takže státní orgány by neměly zasahovat do jejich činnosti. Tento tribunál je sportovní a řeší věci po této stránce. Soud mu nemůže zakázat, aby vyšetřoval, a nemůže ani zakázat těm, kdo před ním stojí, aby vypovídali. Proto jsem to neodmítl.

Proč jste si nahrával rozhovor s bývalým ekonomem Sigmy Římským, a pak záznam předložil soudu?

Abych se mohl bránit případným nařčením, že v té kauze také nějakým způsobem figuruju. Nechtěl jsem nahrávku použít, ale musel jsem se bránit, a když se mě soudce zeptal, co o té kauze vím, dal jsem ji k dispozici.

Myslíte si, že v případě prokázání viny může být Sigma vyloučena z nejvyšší soutěže?

Škála trestů je různá. Jestliže je tu strategie boje proti korupci...

Myslíte si, že olomoucký soud 23. června rozhodne?

Asi ne, vyslechnout sedmadvacet svědků je složité. Kauza je nepříjemná už proto, že se odehrála před dvěma sezónami, další máme za sebou, a pokud by měla zasáhnout i do příští, pak to nedává logiku. Proč by třeba noví hráči měli trpět za to, co neudělali?

Údajně vám bylo už vyhrožováno...

Nějací lidé zjišťovali u mých známých, jestli vědí, kde bydlím. Když se jich zeptali proč, tak řekli, že mě chtějí nechat zastřelit. Později se ale ti lidé omluvili a utekli...

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..