Rubriky:

1. liga

Jablonec je větší klub než Příbram, zjistil Jakub Štochl po příchodu na sever

16. června 2011 16:47

Nahradit odcházejícího stopera Pavla Drska se pokusí nová akvizice jabloneckého fotbalového týmu Jakub Štochl. Čtyřiadvacetiletý hráč přišel na sever Čech z Příbrami, kde patřil k největším oporám. „Teď jsem se dostal do většího klubu, než jsem dosud působil. Ale nejsem v lize nováčkem a věřím, že se časem prosadím,“ řekl Štochl v rozhovoru pro Sport.cz po prvním tréninku v Jablonci.

 

Josef Pešout, Právo

Jak jste byl spokojen v Příbrami? V tamním celku jste naskočil do první ligy a už máte za sebou docela dost odehraných zápasů...

Příbram je skromnější klub než Jablonec. Ale vážím si toho, že jsem v Příbrami mohl začít s vrcholovým fotbalem. Byl jsem tam od žáků a odcházím s dobrými pocity.

V příbramském týmu jste ze své pozice řídil hru obrany. Bylo to těžké?

Měl jsem výhodu, že jsem se učil od zkušenějšího stopera Martina Müllera. Nastupoval jsem ve dvojici i se Standou Nohýnkem. A postupně jsem se snažil obranu dirigovat.

Na jaře jste se zachránili v lize, takže úkol byl splněn?

Rozhodlo naše vítězné utkání s Brnem v předposledním kole. Hodně jsme si oddechli. Už předtím jsme vyhráli na půdě Ústí, což byl důležitý krok. Musím uznat, že nás tam podržel brankář Aleš Hruška.

Už jste se rozloučil s Příbramí?

Nebyl na to čas. Ale dozvěděl jsem se, že v neděli budeme mít v Jablonci volno, a tak plánuji zajet do Příbrami poděkovat vedení klubu a trochu se rozloučit s bývalými spoluhráči z mužstva.Ti začínají přípravu až v pondělí.

Už jste si stanovil cíle pro jablonecké angažmá?

Je to můj první přestup vůbec. Navíc jdu do mužstva, které bylo loni druhé a letos třetí v lize. Takže se chci co nejdříve adaptovat, sžít se s týmem a když dá Bůh, tak bych se snad mohl probojovat i do základní sestavy. Jsem tady nový. Budu makat, a uvidíme, jak to půjde.

Jak to máte s bydlením?

Hledám si v Jablonci byt. Přítelkyně si tady našla práci, proto se sem přestěhujeme. Není to pro mě úplně neznámý kraj. Jablonec a okolí trochu znám už z dřívějška. V minulosti jsem měl možnost studovat vysokou školu v sousedním Liberci, ale jen jeden semestr. Kvůli fotbalu jsem studia nestíhal.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..