Rubriky:

1. liga

Vlček pokračuje ve Slavii na dvojí úvazek útočníka i mazáka

25. června 2011 12:21
(Aktualizováno: 25. června 2011 12:21)

Prožil v Edenu bouřlivé jaro. Přispěl k záchraně svého klubu a doufá, že teď už fotbalovou Slavii čeká jen dokončení stabilizace a návrat mezi nejlepší české týmy. Zkušený útočník Stanislav Vlček (35) bude dál u toho, prodloužil smlouvu o jeden rok s roční opcí. „Dostali jsme se z komatu, teď startujeme rok nula,“ těší se na začátku letní přípravy nejzkušenější hráč červenobílých.

 

Kateřina Šulová, ČTK

Zvažoval jste, zda máte ve Slavii pokračovat?

Vůbec ne. Z mé strany to bylo jasné, neváhal jsem. Byli jsme domluvení hned po skončení minulé sezóny. Trenér Petrouš chtěl, abych zůstal. Jsem teď zdravý a koleno mě nebolí. Smlouvu jsem tedy podepsal hned, jak jsme se vrátili s rodinou z dovolené.

Berete to také jako určitou morální pomoc Slavii?

Ani ne. Nejvíc jsme jí pomohli na jaře, kdy jsme na hřišti udělali maximum, co jsme mohli, abychom ji zachránili i v podmínkách, jež tu na jaře byly... Mužstvo je hodně mladé, ale když jsem se dozvěděl, že zůstávají i Zbyněk Pospěch, David Hubáček nebo Lukáš Jarolím, měl jsem jasno. Není žádný problém s takovými kluky pokračovat.

Kabinu přes léto vyklidili Martin Vaniak a Karol Kisel. Uvědomujete si, že teď je to na vás zkušených, které jste jmenoval?

Já už nějaké tři nebo čtyři roky patřil mezi ty, kteří o tom v kabině rozhodovali. Ti dva nám určitě chybět budou. Pořád nám ovšem dost zkušených zůstalo, takže věřím, že budeme pokračovat v jarních výkonech.

Fotbalisté Slavie během tréninku v EdenuFotbalisté Slavie během tréninku v Edenufoto: ČTK/Kateřina Šulová

Jak si připadáte jako vůdce kabiny?

Jsem připravený pomáhat a mladé kluky usměrňovat. Cítím, že mě vedeni i trenéři potřebují jak na hřišti, tak v kabině. Beru to tak padesát na padesát.

Pokud jde o roli útočníka - asi vám hodně pomohlo, že zůstal důrazný parťák Pospěch...

Určitě. Tři roky mi tady útočník takového typu chyběl. Udržet ho, to byla pro klub priorita číslo jedna. Na jaře ukázal, co pro nás znamená. Mně se s takovými kolegy hrálo vždycky dobře.

Co lze od nové Slavie čekat? Návrat do pohárů - nebo snad i útok na titul?

Přípravu teprve začínáme. Jak říkám, věřím, že dvě zkušené opory nahradíme, osa týmu jinak zůstala. Dostali jsme se z kómatu a teď je rok nula. Musí se všechno nastartovat a uvidíme, co z toho vzejde. Rozhodně chceme bavit diváky aspoň tak, jako na jaře.

Atmosféra v Edenu je teď klidná?

Těším se, že už budeme řešit jen fotbal a ne existenci Slavie jako minulý půlrok...

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..