Fotbalisté Slovácka porazili v přípravě Trenčín 4:1

Fotbalisté Slovácka porazili v přípravě nováčka slovenské nejvyšší soutěže AS Trenčín vysoko 4:1. Dvě branky zaznamenal Hlúpik, další góly dnes v Kunovicích přidali Čtvrtníček a minutu před koncem zápasu Szmek.

Fotbalisté Slovácka se radují z branky. Ilustrační foto.

Slovácko mělo po většinu utkání převahu, protivníka přehrávalo přesnější koncovkou i lepší kombinací. "Narazili jsme na prvního z těžších soupeřů v přípravě. Měli jsme ve své hře i dobré momenty," uvedl kouč vítězů Miroslav Soukup.

Do zápasu se ale dostávalo Slovácko pomaleji a od 17. minuty po Holúbkově gólu dokonce prohrávalo. V dalším průběhu se už ale svěřenci trenéra Soukupa, který s výjimkou obránce Trousila postupně vystřídal celý tým, zlepšili a utkání se hrálo v jejich režii.

Vedle čtyř gólů mělo Slovácko ještě další vyložené šance. V prvním poločase se Fujerik ocitl sám před soupeřovou brankou, ale míč mu na nerovném terénu odskočil. Po změně stran nastřelil Szmek tyč.

Další přípravné utkání odehraje Slovácko v úterý 5. července od 15:00 opět v Kunovicích proti Ružomberku.

Přípravná fotbalová utkání:
1. FC Slovácko - AS Trenčín 4:1 (2:1)
Branky: 29. a 61. Hlúpik, 40. Čtvrtníček, 89. Szmek - 17. Holúbek.
Sestava Slovácka: Filipko (46. Matalyha) - Reinberk (46. Jeleček), Mezlík (67. Košút), Trousil, Kubáň (67. Kuncl) - Fujerik (67. Stráník), Kordula (67. Starý), Volešák (67. Svízela), Hlúpik (67. Nestorovski) - Čtvrtníček (67. V. Valenta), Ondřejka (67. Szmek). Trenér: Soukup.
Slovan Liberec - FK Příbram 2:3 (2:1)
Branky: 15. a 18. Štajner - 78. a 79. Jurdík, 27. Koukal. Rozhodčí: Severýn - Černý, Berka. Diváci: 200.
Liberec: Bičík (46. Kovář) - Gebre Selassie, Karišik, Polák (61. Dejmek), Janů - Štajner (61. Liška), Bosančič, Krystan (61. Zieris), Breznaník (61. Vlasko) - Diviš (61. Sivrič), Šural (61. Blažek). Trenér: Šilhavý.
Příbram:
1. poločas: Rondzik - Macháček, Krejčí, Hejda, Djuketič - Klesa, Tarczal, Koukal, Pazderník - Wágner, T. Pilík.
2. poločas: Hruška - M. Štochl, Ricka, Andrejevič, Divíšek - Mareš, Mojdl, Videgla, Pleško - Jurdík, Šlapák. Trenér: Vavruška.
FC Hradec Králové - Graffin Vlašim 3:2 (2:1)
Branky: 32. Toth, 60. Malinský, 85. Janoušek - 40. Kotyza, 66. Jandík. Diváci: 400.
Sestava Hradce Králové:
1. poločas: Koubek - Hock, Toth, Hochmeister, Zelený - Rezek, Černý, Pávek, Voltr - Gulajev, Štěpán.
2. poločas: Volšík - Špidlen, Chleboun, Jandík, Karal - Malinský, J. Dvořák, Janoušek, Hodas - Schwarz, P. Dvořák. Trenér: Kotal.
Bohemians 1905 - Dukla Praha 1:0 (1:0)
Branka: 19. Nikl. Diváci: 905.
Bohemians 1905: Sňozík (46. Marek) - Jindřišek, Nikl (46. Ptáček), Cseh (46. Lukáš), Žižka (46. Růžička) - Moravec (46. Bartek), Šumský, Borek (46. Budínský), Potočný - Škoda (69. Moravec), Hartig (46. Kraus). Trenér: Medynský.
Dukla:
I. poločas: Rada - Pospíšil, Vorel, Šmíd, Vrzal - Malý, Šmíd, Holub - Berger, Markovič, Sklenář.
II. poločas: Kučera - Svatonský, Mikula, Švejdík, Mičic - Marič, Rodríguez, Hanousek - Nečas, Malinič, Pázler. Trenér: Kozel.
FK Mladá Boleslav - Viktoria Žižkov 2:0 (1:0)
Branky: 21. Kúdela, 55. Táborský.
Ml. Boleslav: Miller (66. Šeda) - Kysela, Janíček (46. Dimitrovski), Rolko, Šírl (46. Kalina) - Kúdela (46. Táborský), V. Procházka (46. Opiela), Ščuk - Kulič (46. Wojnar), Řezníček (46. Bulut), Štohanzl. Trenér: Koubek.
Žižkov:
I. poločas: Blaha - Slodowy, Procházka, Lafrance, Katanec - Ernat, Šut, Ďurica, Čoupek - Vasilič (33. Bořil), Šmahaj.
II. poločas: Boháč - Bartl, T. Procházka, Lafrance, Caha - Kábele (85. Súkeník), Houžvička, Dadič (72. Pokorný), Čermák - Dino, Sanchez. Trenér: Pulpit.