Slavia nepřesvědčila, Synot ale porazila

Cíl v podobě vítězství v utkání se Synotem Slavia splnila, herně však prořídlé strahovské ochozy rozhodně nezahřála. "Rozjížděli jsme se pomaleji. Když už jsme se prosadili, dlouho nepřicházel druhý gól. Těší mě čisté konto," hodnotil zápas Miroslav Beránek, trenér Slavie.

Domácí byli dlouho zoufale nepřesní, kombinace z jejich strany bylo málo, přechod do útoku váznul. Snaha Pražanů narážela na zformovanou defenzívu Synotu, který nebyl nebezpečný, ale Slavii mnoho nedovolil. Hosty potopil nepochopitelný kiks Malára, jenž namazal míč Pitákovi, ten volným středem prošel až na velké vápno a přízemní střelou k tyči skóroval.

Gól domácí nabudil. Takřka vzápětí nebezpečně pálil Bejbl. Po narážečce Adauta s Doškem a jeho centru hlavičkoval Kuka do náručí Drobisze. Kuka měl pak ještě šanci po Dostálkově přiťuknutí, ale nedal stejně jako v 57. minutě, kdy po zpětné přihrávce Pitáka pálil nad.

Sporé útočné ataky však nemohly překrýt špatný projev Slavie, do jejíž nejisté obrany stále častěji vráželi hosté, ale Abrahámovu střelu zblokovala obrana a Malár pálil vysoko.

Chyběla odvaha

Synot se tlačil do útoku ve snaze vyrovnat, domácím se otevřel prostor k brejkům. Patnáct minut před koncem Adauto přesprintoval Polácha, který unikajícího útočníka Slavie stáhl k zemi a musel předčasně pod sprchy.

Proti deseti útočně hrajícím si domácí vytvořili další šance, ale po Pitákově přiťuknutí Petrouš přestřelil, stejně si vedl po Kalivodově zpětné přihrávce Adauto, a tak se Slavia o výhru strachovala až do 86. minuty, kdy Pražané přečíslili obranu a brazilský útočník míč pohodlně dopravil do prázdné branky.

"Chyběla nám větší odvaha, v ofenzívě jsme byli křečovití. Srazila nás nešťastná branka. Měli jsme sice dvě slibné situace, ale chybělo lepší zakončení. V závěru jsme si koledovali o větší příděl," říkal Karel Jarolím, trenér Synotu.

Slavia vs. Synot 2:0
Poločas: 1:0. Branky: 37. Piták, 86. Adauto. Rozhodčí: Jára - Amler, Pustka. ŽK: Kratochvíl - Polách. ČK: 77. Polách. Diváci: 1501
Slavia: Černý - L. Došek, Müller, Petrouš, Kratochvíl - Hašler (83. Kalivoda), Bejbl, Dostálek (74. Gedeon), Piták - Adauto, Kuka (67. Fořt). Trenér: Beránek
Synot: Drobisz - Němčický, Kostka (64. Čoupek), Palinek, Bureš - Petržela, Abrahám, Polách, Šumulikoski, Malár (76. Slončík) - Činčala (64. Meduna). Trenér: Jarolím