Rubriky:

1. liga

Nezmar doufá, že se jako stoper podívá do reprezentace

27. července 2011 17:21 - LIBEREC

V lize zatím odehrál v obraně jen jeden zápas, teď se na postu stopera zřejmě na nějaký čas zabydlí. Liberecký útočník Jan Nezmar, který v minulé sezóně pokořil magickou stovku gólů, bude tvrdit muziku v zadních řadách severočeského týmu. „Jako útočník jsem se do reprezentace nedostal, tak se tam chci podívat jako stoper,“ řekl s úsměvem čtyřiatřicetiletý Nezmar, který vede tým s kapitánskou páskou.

 

Břetislav Fiala, ČTK

„Samozřejmě to byl hodně blbej vtip. Budu mít dost problémů sám se sebou. Třeba se mnou trenér ztratí trpělivost a po dvaceti minutách mě vymete,“ culil se jeden z pilířů libereckého týmu.

Kouč Jaroslav Šilhavý z něj udělal stopera i proto, že mu v obraně chybí skutečný vůdce. „Honza je osobnost, splňuje všechny požadavky dirigenta. Proto začne vzadu a uvidíme, jak to bude fungovat. Třeba ho v závěrech zápasů budeme posílat na hrot, aby dal nějaké góly,“ přiznal trenér. Pro Nezmara to až tak nová role nebude.

Původně byl obránce

„Až do osmnácti let. V Hlavnici u Opavy jsem hrál už od šestnácti za chlapy. To se ještě kopalo s liberem. Tam hrál táta, já byl urostlý předstoper. Vždycky mi říkal: ,Všechno mi hlavou odbouchej a o rozehrávku se nestarej.‘ On hrál chytrýho a já blbýho. Když jsem kopal dobře, bylo ticho, když jsem to pokazil, dostal jsem ceres,“ směje se Nezmar. Ale že se mu poštěstilo hrát s tátou ve stoperské dvojici, toho si dodnes váží. „Byl to jeden z největších zážitků kariéry,“ dodal fotbalista, který v létě v Liberci prodloužil smlouvu o další rok.

Jeho éra obránce skončila někdy v osmnácti letech. „Já chtěl vždycky hrát v útoku a dávat góly. Takže když jsem se jako dorostenec dostal do krajského výběru, nahlásil jsem se jako útočník. Náhodou mi to tam vyšlo, hned nato mi hodili laso z Dolního Benešova a vzali mě jako útočníka.“

Nezmar doufá, že si některé návyky z útoku do obrany nepřenese. „Nemůžu vybíhat, protože by tam zůstala díra. Taky nesmím tolik kličkovat a za každou cenu rozehrávat. Protože když to tady člověk pokazí, dopadne to většinou blbě. Někdy je proto lepší místo vymýšlení balón z první odpálit. Snad to vyhodnotím správně,“ doufal Nezmar. „Taky se na ten fotbal z obrany člověk dívá trochu jinak. Když před sebou vidím těch šest nebo sedm bláznů, jak se ženou dopředu a už ne zpátky, je to síla. A já býval jeden z nich...“

V lize hrál stopera poprvé na jaře v Plzni a nevedl si vůbec špatně. Liberec uhrál remízu 1:1. Dokonce i kouč domácích Vrba přiznal, že byl z Nezmarova výkonu v šoku. A novou sezónu začíná Liberec shodou okolností v Plzni. Opět se stoperem Nezmarem. „Bude to ostrý start na hřišti mistra. Oni budou rozehranější, ale snad ukážeme i naši sílu a uspějeme,“ přál si kapitán Liberce.

Jan Krůta, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..