Rubriky:

1. liga

I Černého už Slavia do Turecka prodala, sama za přestupy neutratila ani korunu

28. července 2011 15:40 - PRAHA

Fotbalová Slavia si libuje. Krizové údobí plné problémů a nejistoty zažehnala, podstatné části dluhů se zbavila, teď navíc prodala jak Čelůstku, tak i Milana Černého, takže i jejich transferem se zahojila. „A za posily jsme navíc neutratili ani korunu, protože všechny nové hráče jsme přivedli zadarmo,“ pochvaluje si generální ředitel Miroslav Platil, že do kasy sahat nemusel a jeho mužstvo přesto ambice má.

 

Petr Horník, Právo

Zemětřesení prodělal kádr Slavie pořádné. Kisel se vrátil do Asutrálie, Vomáčkovi a Naumovovi skončila smlouva, Koubský odešel do Trnavy, Horovi skončilo hostování z Mostu a už kope v Plzni, veterán Vaniak definitivně uzavřel aktivní kariéru. A teď k nim ještě další dva hráči základní sestavy Čelůstka s Milanem Černým míří do Turecka, za což by Slavia měla zkasírovat podle odhadů čtyřicet až padesát miliónů.

Trenér Petrouš obavy nemá

„Ale kostru mužstva se podařilo udržet. Lukáš Jarolím, Hubáček i třeba Vlček prodloužili smlouvu, i když teď mají horší podmínky. Klubismus však projevili,“ nemá trenér Michal Petrouš obavy, že by přes sáhodlouhý výčet šlo o rány morové.

Trenér Slavie Michal Petrouš.Trenér Slavie Michal Petrouš.foto: Právo/Petr Horník

„Nezbývá mu, než pracovat s mladými hráči. Na tuto filosofii na jaře přistoupil a teď v ní prostě bude pokračovat,“ pravil den před startem ligy lakonicky ředitel Platil a potvrdil, že ani s Milanem Černým už nemůže slávistický kouč počítat.

„Vyměnili jsme si s tureckým Sivassporem poslední znění transferní smlouvy a teď jeho přestupu vůbec nic nebrání,“ potvrdil.

Petrouš však z odchodů hráčů a změn v kádru hlavu bolavou nemá. Z toho, že jeho svěřenci nevyhráli v přípravě ani jeden zápas, tuplem ne. A to přesto, že Slavii všichni podsouvají, že bude slabší než na jaře.

„To ukáže až liga. Pravdou je, že tři čtyři hráči základní sestavy odešli a nahradit je nebude jednoduché. Záležet bude na nových hráčích, jak se s šancí vypořádají,“ medituje Petrouš, podle něhož je reálné, aby se Slavia pohybovala v tabulce mezi pátou až osmou příčkou.

„Samozřejmě že bychom chtěli hrát o titul, ale až liga ukáže, jaká je realita,“ poznamenává kapitán mužstva Lukáš Jarolím, který při pátečním derby s Bohemians oslaví pětatřicáté narozeniny. Ani jeho nijak neznepokojuje, že mužstvo v přípravě ani jednou nevyhrálo, ba naopak remízy s římským Laziem, Parmou či Bayernem jsou pro něho signálem víc než povzbudivým.

O dvou zkušených posilách se jedná

Novými tvářemi Slavie se stali gólman Kamil Čontofalský vracející se z Řecka a Róbert Cicman přicházející z Košic, ale třeba i Vondáček zapůjčený na hostování z Náchoda a Voráček z Písku, o dalších dvou zkušených akvizicích Pražané jednají.

Miroslav Platil, generální ředitel fotbalové SlavieMiroslav Platil, generální ředitel fotbalové Slaviefoto: Právo/Jan Handrejch

„Vyhlídky jsou slibné, ale jména hráčů prozrazovat nebudu, protože by to nebylo taktické. V současné době není problém získat posily, protože hráčů je na trhu spoustu, jde o to najít prostředky,“ tvrdí Platil a posílá slávistickému národu další dobrou zvěst – rozpočet na novou sezónu pohybující se kolem sto miliónů je z osmdesáti procent zajištěn, finance utržené za Čelůstku a Černého nepůjdou na umoření zbývajících dluhů, ale stanou se jeho součástí.

„Muselo by dojít ke katastrofě, abychom neměli na platy hráčů,“ je si jistý lepšími zítřky Platil.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..