1. liga

Žlutý balet na Julisce převálcoval Budějovice, Hradec vyškolil Teplice

5. srpna 2011 17:49 - PRAHA

Dva zápasy v pátek otevřely program 2. kola fotbalové ligy. Ligový nováček Dukla Praha přivítal na Julisce České Budějovice. Pražany nezlomil rychle inkasovaný gól, ve druhém poločase strhli vedení na svou stranu a nakonec po vítězství 4:2 slaví první tři body po návratu mezi fotbalovou elitu. Bez ztráty bodu zatím procházejí sezónou fotbalisté Hradce Králové, kteří odvážejí z Teplic vysokou výhru 3:0.

Vít Šimánek, ČTK

Dukla i ve druhém ligovém kole nastoupila na domácím hřišti a opět dokázala udržet neporazitelnost, která v součtu s druhou ligou činí již pětadvacet utkání. Narozdíl od prvního zápasu s Olomoucí se ale dočkali diváci gólu, a to hodně rychle. Ke smutku domácích totiž už ve 4. minutě poslal míč za záda gólmana Rady Ondrášek. Dukla se však dokázala oklepat a ve 23. minutě se po centru zprava prosadil hlavou Svatonský.

Za třemi body domácí vykročili ve druhém poločase. V 61. minutě po centru Gedeona pálil Markovič ještě do břevna, míč se odrazil k Pázlerovi a ten jej uklidil do budějovické sítě. V 77. minutě utekl jihočeské obraně Berger, obešel i brankáře Kučeru a zakončil do prázdné branky. Vzápětí sice fauloval před brankou Dukly Mikula a Otepka z pokutového kopu chladnokrevně snížil, v 84. minutě ale stanovil konečné skóre po pěkné kombinaci Markovič.

Fotbalisté pražské Dukly oslavují gól vstřelený Českým Budějovicícm.Fotbalisté pražské Dukly oslavují gól vstřelený Českým Budějovicícm.foto: ČTK/Vít Šimánek

Budějovice tak po prohře se Spartou ztratily body i proti Dukle, Pražané mají naopak po dvou odehraných zápasech čtyři body.

Teplice ani napopáté doma nevyhrály

Už na pět zápasů se protáhla série domácích porážek fotbalistů Teplic. Severočeši nedokázali navázat na výhru v Ostravě a podlehli Hradci Králové vysoko 0:3. "Votroci" rozhodli o osudu utkání během dvaceti minut utkání, kdy teplického brankáře Grigara nejprve v 16. minutě překonal Hochmeister a o čtyři minuty přidal druhý gól hostů Dvořák.

Teplický Štěpán Vachoušek (vlevo) odhlavičkovává míč v duelu s Hradcem Králové.Teplický Štěpán Vachoušek (vlevo) odhlavičkovává míč v duelu s Hradcem Králové.foto: ČTK/Miroslav Rada

Východočeši tak vykročili za prvním vítězstvím na Stínadlech a ve druhém poločase svůj náskok ještě zvýraznili, když v 87. minutě stanovil konečné skóre Poděbradský. Hradec je po dvou ligových kolech stoprocentní a navíc ještě neinkasoval.

Gambrinus liga – 2. kolo
Pátek
Dukla Praha – České Budějovice 4:2on-line
Branky: 23. Svatonský, 61. Pázler, 77. Berger, 84. Markovič - 4. Ondrášek, 78. Otepka z pen.
Teplice – Hradec Králové 0:3on-line
Branky: 16. Hochmeister, 20. Dvořák, 87. Poděbradský.