Rubriky:

1. liga

Jiří Jarošík se po téměř devíti letech vrací do Sparty, upsal se jí na dva roky

13. srpna 2011 11:01 - PRAHA

Třiatřicetiletý fotbalista Jiří Jarošík vrací do Sparty. Vedení pražského klubu oznámilo, že se s hráčem domluvilo na dvouleté smlouvě s roční opcí. Přestup potvrdil sparťanský personální ředitel Jakub Otava, klub bližší podrobností oznámí na mimořádné odpolední tiskové konferenci. Bývalý reprezentant se do české ligy vrací po osmi a půl letech, během kterých působil v ruské, skotské, anglické a španělské lize. Naposledy hrál v Zaragoze.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

O Jarošíkově návratu se spekulovalo od minulého roku, ovšem tehdy ještě zkušený defenzivní hráč prodloužil svoje zahraniční působení. Vždy však tvrdil, že na Letnou se v budoucnosti vrátí.

"Nebránil bych se, vždycky to byl můj nejmilejší klub a fotbalově jsem tam vyrostl. Jednou se do Sparty snad ještě vrátím. Ale pokud bude šance, chtěl bych ještě hrát rok venku," říkal v červnu o možném přesunu na Letnou v rozhovoru pro Právo.

"Zahraniční nabídky měl i nyní, ale raději zvolil návrat do Sparty, která byla vždy jeho srdeční záležitostí a kde je stále řada výzev. Může hrát o další mistrovský titul, znovu být v evropských pohárech," naznačil pro ČTK důvody hráčova návratu Martin Říha, jehož hráčská agentura MLM Sport přestup zprostředkovávala.

Jarošík patří mezi české fotbalisty s nejbohatší kariérou, z titulu se radoval čtyřikrát ve Spartě, další ligové triumfy přidal v Anglii (Chelsea), Skotsku (Celtic Glasgow) a Rusku (CSKA Moskva). Před jedenácti lety se stal vicemistrem Evropy do jednadvaceti let.

V národním týmu nasbíral dosud třiadvacet startů, ovšem naposledy v něm nastoupil před šesti lety v Norsku a v poslední době případný návrat zatím odmítal.

Do české nejvyšší soutěže vstoupil poprvé jako osmnáctiletý v sezóně 1996/97 a hned při své premiéře byl tehdy v Brně vyloučen. Do svého odchodu ze Sparty nastoupil v nejvyšší soutěži ve 141 utkáních, vstřelil 22 branek a vedle mistrovských oslav na Letné stihnul i úspěšné tažení Ligou mistrů na přelomu desetiletí.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..