Rubriky:

1. liga

České Budějovice hledají nového trenéra, ale Kotrba zatím zůstává

29. srpna 2011 13:29 - ČESKÉ BUDĚJOVICE

Vedení fotbalistů Českých Budějovic hledá nového trenéra. Měl by to být kouč, který není nijak spjatý s klubem, řekl ČTK výkonný ředitel Dynama Radim Šupka. Mužstvo však zatím stále vede současný kouč Jiří Kotrba. Jihočeši jsou pěti kolech první ligy bez bodu.

 

Zdeněk Němec, ČTK

"Úkolem vedení klubu je nalézt trenéra v co nejkratším časovém horizontu tak, aby mohl převzít mužstvo ihned v prvním týdnu reprezentační přestávky," řekl Šupka. "Pokud by se nám však nepodařilo nového trenéra najít, Jiří Kotrba by i nadále zůstal ve své funkci," dodal.

Podle něj klub v nejbližších dnech oznámí, zda se mu podařilo získat nástupce Kotrby, jenž je zároveň i generálním manažerem Dynama. Šupka nechtěl prozradit, kolik možných kandidátů klub oslovil.

V médiích se však objevily spekulace, že České Budějovice jednají se současným generálním sportovním manažerem Sparty Jozefem Chovancem. "Žádné konkrétní jméno zatím sdělit nemůžeme. Chceme vše oznámit jen v případě, když se nám nového trenéra skutečně povede získat," uvedl Šupka.

K možné změně na místě kouče donutila vedení bilance mužstva. To vedle toho, že v pěti kolech nezískalo ani bod, inkasovalo nejvíce gólů ze všech prvoligových celků (17).

Jihočeši jsou momentálně na předposlední pozici, v tabulce je pod nimi pouze Baník Ostrava, s kterým se České Budějovice utkají v příštím kole. Kotrbův tým naposledy podlehl v neděli doma Jablonci 1:5.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..