Rubriky:

1. liga

Plzeňský fotbal slavil sto let, gratuloval i odchovanec Nedvěd

4. září 2011 21:11 - PLZEŇ

Sté výročí založení klubu v neděli oslavil český fotbalový mistr Viktoria Plzeň. Hlavním bodem programu na rekonstruovaném stadionu bylo utkání staré gardy Viktorie s týmem internacionálů ČR, které skončilo 4:2 pro bývalé reprezentanty. V jejich řadách nastoupili například Pavel Kuka, František Straka, Vladimír Šmicer nebo nejslavnější plzeňský odchovanec Pavel Nedvěd.

 

Petr Eret, ČTK

Nedvěd prohlásil, že Viktoria, účastník základní části Ligy mistrů, dokázala v minulých týdnech fantastické věci, které mohou pomoci celému českému fotbalu. "Klub odvedl velké kvantum práce a zaslouženě sklízí úspěchy. Nezbývá než popřát mnoho vítězství také do dalších let," řekl držitel Zlatého míče, o jehož podpis byl na závěrečné autogramiádě největší zájem.

Právě Nedvěd byl autorem dvou branek týmu internacionálů, další góly vítězů pak přidali Šmicer a Josef Němec.

O poločasové pauze proběhl křest publikace s názvem Stoletá cesta k titulu. Ten si vzal tradičním šampaňským na starost rovněž Nedvěd, který následně nechyběl ani při předání šeku Fakultní nemocnici v Plzni. Každý z bezmála patnácti stovek diváků přispěl padesátikorunou, Viktoria pak částku dorovnala na kulatých sto tisíc.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..