Rubriky:

1. liga

Sigma Olomouc stáhla odvolání proti trestu za korupci

5. září 2011 20:09 - PRAHA

Fotbalová Sigma Olomouc stáhla odvolání proti odečtu devíti bodů a pokutě čtyři miliony korun za korupci. Původně se chtěla bránit proti trestu za aféru kolem předloňského utkání s Bohemians Praha, nakonec ho však přijala. Trest se ještě může změnit u dalších aktérů aféry gólmana Petra Drobisze a bývalého sportovního ředitele olomouckého klubu Jiřího Kubíčka, jejichž odvolání se bude projednávat 26. září. Dnes o tom informovala revizní a odvolací komise.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

Olomoucký brankář Drobisz byl potrestán zákazem startu na 18 měsíců a pokutou 200 tisíc korun. ORK zatím nestihla vyslechnout všechny svědky, proto rozhodnutí o jeho odvolání odsunula na příští zasedání.

Kubíček se zatím neodvolal. Rozhodnutí disciplinární komise se k němu dostalo později, proto mu stále běží lhůta na odvolání. Pokud tak učiní, bude jeho případ rovněž projednáván 26. září.

Podle rozhodnutí disciplinární komise FAČR se Olomouc v květnu 2009 pokusila uplatit střížkovské Bohemians částkou 300 tisíc korun, přičemž Drobisz peníze soupeři předal. Případ se řeší také u civilního soudu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..