Rubriky:

1. liga

Damková se o funkci předsedy komise rozhodčích radila s Collinou

6. září 2011 21:45 - PRAHA

Nově jmenovaná předsedkyně komise rozhodčích Fotbalové asociace České republiky Dagmar Damková prý nevěděla o tom, že ji výkonný výbor jmenuje novou šéfkou sudích. Dozvěděla se to až z SMS zpráv od svých známých a z médií. Podle vlastních slov váhala, zda funkci přijmout, proto se radila i s proslulým italským rozhodčím Pierluigim Collinou.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

"Nevěděla jsem, že by k něčemu takovému mělo dojít," uvedla Damková v rozhovoru pro ČTK. "Byla jsem na výkonném výboru podat zprávu o tom, jak to chodí na komisi rozhodčích UEFA, protože to bylo vlastně poprvé, co tam byl nějaký Čech. Pak jsem odjela a najednou mi začaly chodit gratulace. Já ale nevěděla k čemu. Až mi na mobilu pípla zpráva, že jsem předsedkyní komise rozhodčích. Oficiálně jsem to ale dostala až dnes odpoledne," popsala.

Z počátku si nebyla jistá, zda má funkci přijmout. "Přeci jen je to hodně nevděčná funkce. Váhala jsem a potřebovala jsem poradit. Proto jsem zavolala svému kolegovi z komise rozhodčích UEFA panu Collinovi," prozradila. "Přeci jen je to největší odborník. Řekl mi, že mám do toho jít, protože mohu věci změnit tak, abychom splňovali představu UEFA," dodala.

Zatím se nechystá dělat mezi rozhodčími výrazné změny. "To teď není na pořadu dne. Musím hlavně vybrat komisi a je pravda, že u nás moc velký výběr není," přiznala. Komplikuje jí to i fakt, že by většinu komise měli tvořit sudí s mezinárodními zkušenostmi. "Dosud jsme byli jednou z mála zemí, které nesplňovaly podmínku, aby komise byla tvořena z osmdesáti procent mezinárodními rozhodčími. To je třeba napravit," dodala.

Právě mezinárodní scéna je to, co ji trápí nejvíce. "Za svůj úkol si dávám stabilizovat mezinárodní listinu rozhodčích. Ta se často měnila, což se nemusí zdát jako velký problém, protože tady u nás nevidíme metr za hranice, ale je to pro nás špatná vizitka," uvedla svůj poznatek. "Samozřejmě pokud některý rozhodčí čtyři roky nezaznamená posun, tak ho můžeme vyměnit, ale nemůžeme je měnit neustále," řekla Damková.

Ráda by přispěla k tomu, aby čeští sudí byli častěji nasazování na mezistátní zápasy. "Teď je k tomu dobrá příležitost, jelikož jsem v komisi UEFA. Samozřejmě ale základní podmínkou je, že naši rozhodčí budou podávat kvalitní výkony," řekla.

Zatím má ale trochu pochybnosti o tom, zda ve své nové funkci opravdu zůstane. "Nerada bych něco předjímala, protože se ukazuje, že se tady může stát cokoli. Uvidíme až po volbách předsedy, kdo se jím stane a zda nebude mít jiné představy," narážela na intriky kolem volby nového předsedy FAČR. "Samozřejmě bych byla raději, kdybych se do té funkce dostala za jiných okolností. Teď je všechno kolem mě hrozně hektické. Snad ale budu mít brzy klid," dodala Damková.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..