Rubriky:

1. liga

Paclík s Poborským puč proti Macelovi ustáli, kluby je jen pokáraly

8. září 2011 16:22 - PRAHA

Vlastně se nic nestalo, jen se potvrdilo, že český fotbal čeká horký podzim. Ligové shromáždění klubů první a druhé ligy odsoudilo své zástupce Karla Poborského s Tomášem Paclíkem za to, že ve výkonném výboru iniciovali odvolání komise rozhodčích vedené Luďkem Macelou bez toho, aby o tom kluby informovali. Návrh na výzvu k rezignaci obou výtečníků ovšem neprošel, o případném bojkotu ligy se nejednalo.

 

Viktoria Plzeň

Týden před tím, než by si český fotbal měl zvolit nového šéfa za Ivana Haška, proběhlo v Synot Tip Areně v pražském Edenu nejbouřlivější ligové shromáždění za poslední léta. Plzeňský boss Paclík a jeho českobudějovický kolega Poborský si vyslechli ostrou kritiku za to, jak obešli ostatní kluby a přihráli místo šéfky komise rozhodčích Dagmar Damkové. O rezignaci však neuvažují a ligové shromáždění je k ní nakonec ani nevyzvalo.

„Alibistické řešení,“ kroutil hlavou Daniel Křetínský, majitel Sparty.

Ve fotbalovém zákulisí se spekulovalo, že spor by mohl vést až k bojkotu některých ligových zápasů. Funkcionáři ujišťují, že až tak daleko by nikdo z nich nezašel. Není však vyloučeno, že případ skončí před civilním soudem.

Zástupci klubů, na jejichž straně stojí i kandidát na předsedu fotbalové asociace Miroslav Pelta, totiž tvrdí, že pondělní svržení Macely proběhlo v rozporu se stanovami asociace a statutu ligového shromáždění. Naopak pučisté, jež podpořil Peltův protikandidát Jindřich Rajchl, ujišťují, že stanovy takový postup umožňují.

Dušan Svoboda na zasedání Valné hromady ČMFS.Dušan Svoboda na zasedání Valné hromady ČMFS.foto: Právo/Petr Hloušek

Podzim bude ještě horký

„Čeká nás horký podzim. Pod pokličkou to bude bublat tak dlouho, až pára někde unikne. Stačí mít sedm lidí ve výkonném výboru a tři v odvolací komisi, a můžete ovládat celý český fotbal. To je samozřejmě špatně,“ vykládal teplický František Hrdlička, jenž při Macelově defenestraci spolu s místopředsedou asociace a šéfem  ligového shromáždění Dušanem Svobodou jednání výkonného výboru na protest předčasně opustil.

Hrdlička dlouhodobě razí větší autonomii ligy. K tomu teď vše směřuje. „Ligové shromáždění mě pověřilo, abych začal urychleně pracovat na uzavření smlouvy mezi kluby a asociací ohledně co největší autonomie ligy, aby nemohlo docházet k takovým věcem jako teď,“ potvrdil Svoboda.

„Nejde o to, kdo má vést komisi rozhodčích. Podstatný je princip, jakým způsobem nebyl brán zřetel na názor klubů samotných,“ zdůraznil Svoboda.

Většina klubů iniciativu Paclíka s Poborským odsoudila, v rozporu s nimi byla Paclíkova Plzeň či Rajchlova Dukla... „Kolega Paclík alespoň projevil jistou lítost a uznal, že měl celou věc projednat předem s dalšími kluby,“ prozradil Svoboda.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..