Rubriky:

1. liga

Fotbalisty Liberce posílí ofenzivní záložník Rilke

20. září 2011 11:39 - LIBEREC

Do české ligy se po třech letech vrací ofenzivní záložník Emil Rilke. Sedmadvacetiletý fotbalista po odchodu ze Žiliny posílí Slovan Liberec, s kterým se dohodl na ročním kontraktu s následnou opcí.

 

Jaroslav Podhorský, ČTK

"S Emilem jsme se dohodli, v těchto chvílích se řeší poslední formality. Jeho příchodu nic nebrání, jde k nám jako volný hráč," řekl ředitel libereckého klubu Libor Kleibl.

Rilke se do ligy vrací po třech letech. Nejdéle působil v Teplicích, hrával i za Opavu, Příbram, Jablonec a naposledy Most. V české nejvyšší soutěži nastoupil k 102 utkáním a dal v nich šest branek.

V roce 2008 zamířil do Žiliny a loni v jejím dresu okusil základní skupinu Ligy mistrů. V zimě musel na operaci kolena a se slovenským klubem už se poté nedohodl na prodloužení smlouvy, která mu vypršela po konci minulé sezóny.

Zvedne prý v týmu konkurenci

V Liberci by měl hrát pravděpodobně na pravém kraji zálohy. "Po odchodu Bořka Dočkala na pravém halvu nastupovalo více hráčů. Rilke je hráč, který na tom postu hrával pravidelně, takže očekáváme, že tam zvedne konkurenci," uvedl Kleibl.

Podle něj už by se liberecký kádr neměl příliš měnit. "Myslím, že kádr je docela slušný a vyrovnaný. Samozřejmě stát se může ledacos, ale z mého pohledu už nevidím nutnost k zásadnímu posilování," dodal Kleibl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..