Olomouc nastartoval šťastnou trefou Urbánek

OLOMOUC

Hanáci se pomalu rozjížděli, ale nakonec splnili v utkání s Brnem úlohu favorita a zaslouženě vyhráli 3:1. "Z utkání jsem měl trochu obavy, protože Brno má velice kvalitní tým. O to šťastnější jsem, že jsme uspěli. Škoda jen, že v závěru jsme polevili. Naše vítězství totiž mohlo být mnohem výraznější," tvrdil olomoucký trenér Petr Uličný.

Brno v Olomouci inkasovalo laciné branky.

Sigma začala nervózně a zbytečně tak ztrácela míče po nepřesných přihrávkách ve středu pole. Hodně nejistý byl zejména mladý Hudec, jemuž ve stoperské dvojici viditelně zraněný tradiční parťák R.Hubník. Brněnští toho však využili jen k územní převaze, když většina jejich akcí končila už před šestnáctkou. Ke střele se odhodlal jen Schuster ve 13. minutě, ale jeho rána z 20 metrů letěla vysoko nad Vaniakovou brankou.

Hanáci se poprvé osmělili až v 17. minutě, kdy po pravé straně unikal Vlček. Za cenu žluté karty ho ale zastavil Krško a následoval přímý kop. Urbánek hledal centrem směřovaným na pravou tyč Belicovy svatyně dobře postavené spoluhráče. Ti však na míč nedosáhli stejně jako brněnští zadáci a Sigma se šťastně ujala vedení.

Odpuštěná penalta

S přibývajícími minutami pak začala přebírat i otěže utkání. Ve 21. minutě hostům sudí Vidlák odpustil jasnou penaltu za sražení Babniče Křivánkem. O devět minut později ale své spoluhráče uklidnil Reiter, když obloučkem z 18 metrů přehodil špatně postaveného Belice.

Za dalších šest minut pak Hanáci vedli už 3:0. Hlavou se z blízka po centru Urbánka trefil Babnič. "Po dvou laciných gólech šla Sigma výrazně nahoru, skvěle kombinovala a my nevěděli, kam dříve skočit. Nehráli jsme ale, co jsme chtěli, a tím jsme to domácím hodně ulehčili," uvedl kouč Brna Karel Večeřa.

Trest za lehkovážnost

Brněnští ale i po přestávce začali znovu aktivněji. Sigma je však do vážnějších akcí nepustila a naopak neustále hrozila z brejků. V 56. minutě Babnič parádně poslal dopředu Vlčka, ten ideálně našel před Běličem zcela volného Reitera, ale slovenský útočník v koncovce trestuhodně selhal.

Totéž platí o Vlčkovi, když se v 63 minutě řítil sám na Belice po hrubé chybě Abraháma. V 67. minutě se po ojedinělé akci mohl zapsat mezi střelce také hostující Pacanda, ale Vaniak ho bravurně vychytal. Domáci pak začali hrát až příliš lehkovážně a v 73. minutě je za to potrestal Belej.

Sigma Olomouc - 1. FC Brno 3:1
Poločas: 3:0. Branky: 17. Urbánek, 30. Reiter, 36. Babnič - 74. Belej. Rozhodčí: Vidlák - Talpa, Hruška. ŽK: Kučera, Zbožínek - Krško, Došek, Kotůlek. Diváci: 7037.