Plzeň tři minuty od bodu

Plzeňští fotbalisté prohráli venku potřetí za sebou. Po Opavě navíc podlehli dalšímu potenciálnímu konkurentovi v boji o záchranu - Českým Budějovicím a zůstávají čtrnáctí. Jediný gól zápasu vstřelil tři minuty před koncem z penalty Chlebek.

Oba soupeři začali totiž velmi útočně. Už ve 2. minutě Jihočeši přečíslili hostující obranu, ale Lafata ukvapeně šanci zahodil. Na druhé straně pálil pohotově z otočky Smíšek, domácí gólman Kafka však čaroval. Plzeň velmi dobře využívala k rychlým brejkům volného prostoru a po jednom z protiútoků střílel vedle Jež. Stejný hráč se po půlhodině hry prokličkoval až na malé vápno, ale nezakončil.

Těsně před přestávkou Barteska ideálně uvolnil Švejnohu, ten v souboji upadl, reklamoval penaltu a branku neohrozil. Budějovičtí sice měli mírnou převahu, ale jejich příležitosti nebyly tak výrazné jako Západočechů. Pohotová Plockova střela těsně minula branku a Chlebek hlavou trefil jen Colceagovu náruč.

Přesilovka nepomohla

Po přestávce byli zpočátku aktivnější domácí. Před Lafatou na poslední chvíli zachraňoval Zakopal a výtečná kombinace Lafata, Kulič, Vozábal skončila Plockovým zahozením šance. První západočeský brejk ve druhém poločase skončil pro Jihočechy neslavně. Horejš fauloval unikajícího Bartesku a šel předčasně pod sprchy.

Jihočeši ale v deseti paradoxně hosty tlačili, při jedné ze skrumáží trefil Chlebek ruku plzeňského Švejnohy a z nařízené penalty sám rozhodl o těsném vítězství Jihočechů. Už v nastaveném čase vyloučil arbitr plzeňského Zakopala za nakopnutí soupeře.

SK České Budějovice - Viktorie Plzeň 1:0
Poločas: 0:0. Branka: 87. Chlebek z pen. Rozhodčí: Matějek - Pustka, Drastík. ŽK: Pončák, Chlebek - Jež, Knakal, Švejnoha, Smíšek, Blaha. ČK: 59. Horejš - 90. Zakopal. Diváci: 2850.