První Bílkova prohra

OPAVA

Dvě výhry a remíza. Taková byla bilance trenéra Michala Bílka v Blšanech do sobotního utkání v Opavě. Slezané však šňůru posledního týmu ligy ukončili, dvě minuty před koncem rozhodl o jejich výhře Ukrajinec Pšeničnyj.

S první prohrou v roli trenéra Blšan se musel smířit Michal Bílek.

První šanci si vypracovali domácí, ale Svitákova dělovka z osmnácti metrů pravou tyč blšanské branky těsně minula. O tři minuty později to byli Severočeši, kteří měli šance, ale ani Polodnova hlavička ze značky pokutového kopu úspěch neslavila. Stejně jako o minutu později střela Devátého, která skončila na břevně domácí branky.

Bezbrankové skóre se změnilo až ve 39. minutě a do vedení šla Opava. Odražený míč z dvaceti metrů napálil z voleje Dort a opavští fanoušci mohli oslavovat jeho šestý ligový gól. Radovali se ale pouhou jednu minutu, když po centru Lukáče opavští obránci zapomněli na Devátého, který z pěti metrů vyrovnal.

Druhých pětačtyřicet minut pak v chladném sobotním podvečeru předváděla obě mužstva sotva průměrný prvoligový fotbal. Vynikl jen domácí Pospěch, který zahodil stoprocentní šanci v 56. minutě. Herní zlepšení u obou mužstev nenastalo ani po oboustranném střídání. Z vítězství se nakonec ale přece jen radovala Opava. Dvě minuty před závěrem totiž prostřelil hostující obranu i brankáře Chvalovského Pšeničnyj a stejně jako s Plzní zůstaly tři body v Opavě.

SFC Opava - Chmel Blšany 2:1
Poločas: 1:1. Branky: 39. Dort, 88. Pšeničnyj - 40. Devátý. Rozhodčí: Jiřík - Gulajev, Novák. ŽK: Baránek - J. Bílek, Sýkora. Diváci: 3458.