Divecký v nastaveném čase spasil Teplice

eš, PrávoSport.cz

Až v nastaveném čase se prosadili fotbalisté Teplic v duelu s Jabloncem. Strakovým svěřencům na domácím hřišti dlouho nic nevycházelo. Od 17. minuty hráli bez vyloučeného Benčíka, po půlhodině hry navíc inkasovali z Hrotkovy kopačky. Ve druhém poločase útočili, přežili smrtící jablonecké brejky a nakonec přece jen srovnali Diveckého hlavičkou.

"Vzhledem k únavě z náročného programu a nepříznivému průběhu výsledek beru. Pro mě má cenu tří bodů. Hráči si v početním oslabení sáhli na dno sil a byli morálními vítězi," hodnotil duel teplický trenér František Straka.

Benčík musel předčasně do kabin za dvojí úmyslné hraní rukou. Nejprve se ho dopustil v soupeřově pokutovém území a v 18. min. si to nepochopitelně zopakoval při rozvíjející se útočné akci nedaleko od středové kruhu, kdy po druhé žluté dostal i červenou kartu.

Tepličtí měli do té doby mírně navrch, ale záhy se přesvědčili, že dobře zformovaná a důrazná hostující obrana jim nic nedaruje. Naopak Jablonečtí se stále častěji se objevovali na polovině soupeře. Ve 26. min. brankář Kolář ještě stačil odvrátit na roh, ale po půlhodině hry už šli hosté do vedení. Na Weberem přesně zahraný roh si naskočil Hrotek a hlavou se trefil do sítě - 0:1.

Tlak domácích

Hned po změně stran hlavičkoval těsně nad střídající Divecký, čímž dal signál k téměř drtivému tlaku Teplic. Poté Lovásik skvěle zneškodnil Radovu ránu i Tesaříkův průnik.

V 85. min. mohli hosté přidat při přečíslení tři na jednoho pojistku na výhru, jenže Hochmeister váhal se zakončením. V hektickém závěru byl vyloučen i hostující Svojtka a tečku za utkáním obstaral Divecký, který po přesném Doležalově centru hlavou srovnal.

"S bodem jsem spokojen, i když nás jen sekundy dělily od vítězství," konstatoval jablonecký kouč Petr Rada.

FK Teplice - FK Jablonec 97 1:1
Poločas: 0:1. Branky: 90. Divecký - 30. Hrotek. Rozhodčí: Puček - Kašný, Vodička. ŽK: Benčík, Divecký, Rada, Hunal - Weber, Svojtka. ČK: 17. Benčík - 88. Svojtka. Diváci: 3836.