Boleslav okopírovala Liberec, Sparta doma znovu potupně vybouchla 0:3!

Dalšími dvěma zápasy pokračovalo dvanácté kolo první fotbalové ligy. Lídr tabulky znovu vyhořel. Sparta doma prohrála s Mladou Boleslaví 0:3, tedy přesně stejně jako v minulém domácím duelu s Libercem... Sparta dál vede tabulku o šest bodů před Plzní. Sobotní program otevřel duel trápící se Ostravy s příjemným překvapením Duklou. Pražané se brzy ujali vedení, Baník rychle vyrovnal na 1:1. Před koncem však Dukla zase získala vedení a vyhrála 2:1.

Hráči Boleslavi gratulují Marku Kuličovi (druhý zleva) ke vstřelení třetího gólu.

Sparta sice ligu bezpečně vede, přesto první kouč Martin Hašek v týdnu své hráče zkritizoval, že jsou přejedeni podzimními úspěchy a ztratili potřebný fotbalový hlad. Však také od prvních minut duelu s Mladou Boleslaví bylo patrné, že domácí porážka 0:3 s Libercem letenského lídra hodně vykolejila. Středočeši byli v prvním poločase nebezpečnějším týmem a těsně před přestávkou Zápotočný tečoval Kuličovu střelu do vlastní sítě. Boleslavský kapitán a exsparťan Marek Kulič přitom hrál svůj jubilejní 350. ligový zápas.

Kdo ve druhém poločase čekal nápor Sparty, spletl se. Domácí byli nepřesní a nervózní, navíc po hodině hry nechali před Švengrem zcela volného Chramostu a ten pohodlně zvýšil náskok Boleslavi na 2:0, což začalo nápadně připomínat minulý výprask Pražanů od Liberce. A ten se také naplnil, když další rychlou akci hostů korunoval znovu Kulič. Dva poslední domácí zápasy s bilancí nula bodů a skóre 0:6, to je tedy výbuch!

Brankař Sparty Milan Švenger inkasuje druhý gól od Jana Chramosty z Boleslavi (zcela vpravo).foto: ČTK/Roman Vondrouš

Baník znovu prohrál, doma již pošesté

Dukla v minulém utkání s Jabloncem prohrála po pěti zápasech, a tak na Bazalech chtěla navázat na sérii tří utkání venku bez porážky. Baník na podzim ještě ani jednou nevyhrál první poločas – a nepovedlo se mu to ani tentokrát. Domácí zaskočil již ve 3. minutě Lietava. Odpověď Baníku však byla také blesková a Vomáčka již o pět minut později vyrovnal.

Kapitán Dukly Patrik Gedeon hrál svůj jubilejní 200. ligový zápas a dočkal se nakonec výhry, o niž se rychlým průnikem a přesným zakončením deset minut před koncem postaral Hanousek. Zatímco Dukla se po výhře 2:1 udrží v horní polovině tabulky, Baník znovu odevzdal všechny domácí body a zůstává předposlední.

Radost fotbalistů Dukly z prvního gólu v Ostravě.foto: ČTK/Petr Sznapka

V pátek remizovali fotbalisté Bohemians 1905 s Olomoucí 1:1 a Plzeň rozstřílela Hradec Králové 5:0.