Sparta vydřela výhru v Olomouci. Liberec nasázel Budějovicím čtyři góly

Fotbalisté Sparty se po potupné porážce s Mladou Boleslaví rehabilitovali výhrou ve 13. kole Gambrinus ligy v Olomouci 1:0. Letenští dál vévodí tabulce s šestibodovým náskokem na Liberec, který doma rozstřílel České Budějovice 4:0 a podruhé za sebou tak nasázel čtyři góly. Příbram si v sobotu spravila chuť po debaklu z minulého kola a doma přejela Bohemians 1905 3:0.

Jan Navrátil z Olomouce (vpravo ve výskoku), Libor Sionko ze Sparty (na zemi) a vlevo Daniel Rossi (Olomouc).

Sparťané, kterým stále chybí zraněný forvard Leonard Kweuke, tentokrát nasadili do útoku Václava Kadlece a trenérům se tento tah mimořádně povedl. Právě mladý reprezentant vstřelil už ve 13. minutě vítězný gól. Kadlec převzal parádní přihrávku od Hušbauera a rychlý kontr mazácky proměnil.

Letenští zaslouženě zužitkovali úvodní převahu. Ta se však postupně přesunula na stranu Olomouce. Domácí si ve druhé půli vytvořili tlak i šance, ale vytoužený vyrovnávací gól nedali a v tabulce zůstávají předposlední.

Liberec spustil další kanonádu

Jihočeši nevyhráli v Liberci už 15 let, a že se jim na Severočech nedaří, potvrdil i sobotní zápas. Kouč Liberce Jaroslav Šilhavý ukázal, že má své nedávné svěřence dobře přečtené. Ač si hosté, kteří se pod koučem Ciprem dostali z výsledkové mizérie, počínali aktivně, po poločase bylo prakticky po zápase.

Jeho hlavním hrdinou byl stále se lepšící Michal Breznaník. Nejprve střelou o tyč otevřel skóre. V závěru poločasu se po jeho rychlém úniku trefil Theo Gebre Selassie a následně po Breznaníkově centru skóroval hlavou Nezmar. Ve druhé půli dokonal kanonádu Jiří Štajner.

Příbram si spravila chuť

Právě proti Českým Budějovicím podala v minulém kole ostudný výkon Příbram. Trenér i vedení volalo po okamžité nápravě, což se po domácí výhře nad Bohemians 1905 3:0 povedlo parádně. Klokani po slibném začátku sezóny odpadávají a i u Litavky byli horším týmem.

Zápas se povedl Danielu Tarczalovi, jenž ve svém 100. ligovém zápase před přestávkou nejprve přihrál na gól Koukalovi a krátce po změně stran sám skóroval. Příbramskou radost dokonal trefou z dvaceti metrů stoper Martin Štochl.